Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Olympijský magazín

Čtyřgólový Kubalík: Je škoda, že jsme nezískali alespoň bodík

Brno – Fantastické hokejové představení bylo k vidění během utkání 17. kola extraligy mezi domácí Kometou a Plzní. Hosté ze západu Čech vstřelili na ledě aktuálního lídra nejvyšší soutěže pět branek, z nichž hned čtyři nesly rukopis Dominika Kubalíka. Divokou přestřelku přesto prohráli 5:8. Výkonem však naznačili, že krize vedoucí k výměně trenéra se zdá být zažehnána.

Dominik Kubalík
zdroj: ČTK autor: Paprskář Pavel

"Podali jsme bojovný výkon, nemáme se za co stydět. Doufám, že naše hra bude nyní lepší a bod po bodíku půjdeme zase vzhůru tabulkou," řekl Kubalík a poukázal na dvanácté místo Plzně v tabulce.

Jedenadvacetiletý útočník díky střelecké explozi poskočil do čela kanadského bodování klubu. S devíti góly se vyrovnal i nejlepším střelcům celé soutěže. "Prohra na ledě soupeře přes pět vstřelených gólů hodně mrzí. Je škoda, že jsme nezískali alespoň jeden bodík," poznamenal Kubalík, jenž byl přesvědčen, že brněnský duel musel diváky zaujmout.

"I mě to bavilo, protože se hrálo nahoru a dolů. Byly tam i potyčky. Prostě všechno, co má hokejový zápas mít. Jen pro trenéry to asi tak dobré nebylo. Radost nám kalí výsledek v náš neprospěch," pokračoval Kubalík.

Je nám líto, video expirovalo.
Sestřih a ohlasy utkání Kometa Brno - Plzeň

Plzeňský rodák přiznal, že jej správně nastartovala už první vstřelená branka. "Utkání je potom hned snadnější. Všechno jde, puk se odráží na správné místo. Například můj poslední gól. Jen jsem do kotouče plácnul bekhendem a on po odrazu skončil v síti. Když to padá, tak se daří všechno," dodal.

Duel v moravské metropoli byl pro Západočechy posledním před reprezentační přestávkou, čehož Kubalík trochu lituje. Nicméně věří, že po ní bude se svými spoluhráči ještě silnější a společně dokáží opět navázat na předcházející vítěznou vlnu.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy