Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio fotbal - Dohráno Plus

Čtrnáct let jsem nehrál, říká Růžička. Na ledě se v exhibici neukáže

Rokycany – Přijede, postaví se na střídačku, ale hrát nebude. Současný trenér hokejové reprezentace Vladimír Růžička bude jedním z trojice olympijských šampionů z Nagana, kteří se v sobotu v Jihlavě nepředstaví v exhibici proti týmu složenému z mistrů světa z let 1999 až 2001. Přímý přenos utkání uvidíte v sobotu od 17:00 na ČT sport nebo na našem webu.

Vladimír Růžička
zdroj: ČTK autor: Pavel Němeček

"Čtrnáct let jsem nehrál, na led nepůjdu v žádném případě. Kdyby ta exhibice byla před deseti lety, tak asi budu hrát. Takhle ale ne," řekl Růžička na reprezentační akci v Rokycanech.

Nepřesvědčila ho ani skutečnost, že své rozhodnutí již nikdy nechytat kvůli jihlavské exhibici změnil brankář Dominik Hašek. "Hašan chytal ještě nedávno, já jsem čtrnáct let nehrál," zopakoval.

"Už jen popojíždím v teplákách"

Nejstarší člen zlatého naganského týmu ukončil kariéru v lednu 2000 a od té doby sehrál jen několik zápasů. Sám si vzpomněl jen na jeden. "Hrál jsem exhibici na Slavii proti Kanaďanům. Asi tři roky poté, co jsem skončil," řekl Růžička, který také v prosinci 2004 nastoupil na Spartě na oslavě narozenin Pavla Richtra v exhibici mistrů světa z roku 1985 a týmu Sparty ze stejného roku.

"Poté, co jsem skončil, jsem byl pětkrát šestkrát (trénovat) se starou gardou, pak už ne. Já už na ledě jen popojíždím v teplákách, ještě abych hrál zápas," pousmál se Růžička, jenž hned po skončení hráčské kariéry začal trénovat Slavii a pražský klub opustil až po minulé sezoně.

V Jihlavě ale chybět nebude, i když přijede jen na zápas. Většina hráčů se do dějiště utkání chystá v předstihu, Růžička ale ne. "Nemůžu, mám program. Na zápas ale přijedu, bude to sranda," uvedl slavný litvínovský odchovanec. Teoreticky by měl být celý zápas na střídačce naganského týmu, jisté to ale není.

"Četl jsem, že hrát nebude ani Jirka Dopita, takže trenérů bude dost. Sláva (Lener) si to bude dělat... Možná tam budu chvilku a pak se půjdu koukat jinam," řekl Růžička. Právě Dopita a Petr Svoboda, jenž žije v Kanadě, by měli být dalšími dvěma hráči z úspěšného olympijského týmu, kteří na ledě budou chybět.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy