Detroit - Hvězdný kanadský útočník Sidney Crosby není ani po osmiměsíční pauze po otřesech mozku připraven vrátit se do NHL a začátek sezony určitě nestihne. Kapitán hokejistů Pittsburghu laboruje s následky zranění už od ledna a stále není připravený do hry zasáhnout. Crosby v uplynulé sezoně odehrál jen 41 zápasů, přesto stihl posbírat 66 bodů a zůstal až do konce ročníku nejproduktivnějším hráčem Penguins. První ligový duel čeká Pittsburgh ve čtvrtek ve Vancouveru.
Crosby po otřesech mozku nestihne ani úvod nové sezony
"Ne. Nečekám, že nastoupím," potvrdil Crosby po sobotním tréninku v Detroitu, kde dnes Pittsburgh uzavře sérii přípravných zápasů. Do tréninku s týmem se olympijský vítěz z Vancouveru a držitel Stanley Cupu zapojil v polovině ledna, ale musel se vyhýbat kontaktům s ostatními.
Lékaři už dříve uvedli, že Crosbymu nedovolí vrátit se dřív, než budou mít stoprocentní jistotu jeho uzdravení. S mužstvem absolvuje cestu do Vancouveru, Calgary i Edmontonu a po návratu do Pittsburghu 10. října se zřejmě s odborníky znovu poradí, co dál.