Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
OffROAD Maraton 2019

Crosby: Máme skvělou příležitost, snad to dotáhneme

Praha - Hokejisté Kanady jsou jediný krok od naplnění svého cíle, jímž pro ně byl před mistrovstvím světa pouze zisk titulu. Kanada na něj čeká již osm let, za tu dobu ji v čele přehledu týmů podle zlatých medailí předběhli Rusové. A právě sborná je pro Kanadu poslední překážkou.

Sidney Crosby
zdroj: ČTK/ZUMA autor: Joel Marklund

Kanada prochází turnajem obdivuhodným způsobem. Dosud vyhrála všech devět utkání, ve skupině měla skóre 49:14, v play-off ještě neinkasovala. Po Bělorusku (9:0) udržela nulu i proti Česku. "Je to skvělá příležitost, protože dostat se do finále není jednoduché. Uděláme pro to všechno. Kanada dlouho čeká na zlato, bylo by skvělé se teď dočkat. Každým zápasem se zlepšujeme a zápas s Čechy pro nás byl velkým testem. Doufejme, že to dotáhneme do úspěšného konce," řekl kapitán Sidney Crosby.

V duelu o zlato narazí Crosby kromě spoluhráče z Pittsburghu Jevgenije Malkina i na obávaného kanonýra Alexandra Ovečkina, který Rusko posílil před semifinále. "Je tu spousta dobrých hráčů, v obou týmech. Každý se bude soustředit jen na to, abychom vyhráli. Nikoliv na to, kdo stojí na druhé straně," prohlásil Crosby, který si ve finále seniorského MS zahraje poprvé a pokud uspěje, vstoupí do prestižního Triple Gold Clubu.

Semifinále s českým výběrem Kanadu prověřilo a prakticky poprvé na turnaji více ukázalo její sílu nejen v útoku, ale také v obraně. "Bylo to těžké. Češi na nás na začátku vletěli a měli několik moc dobrých šancí, ale Mike Smith to vychytal, předvedl výborné zákroky. Po prvních pěti sedmi minutách jsme se uklidnili, začali se sami dostávat do šancí a dvakrát trefili břevno. A první gól nás dostal do výhody," uvedl Crosby.

Za velmi podstatné pro další průběh semifinále považoval, že se domácí tým nedostal do vedení. "Češi měli dost energie, kterou jim dodávali i hlasití fanoušci, tak jako na celém turnaji. Nejdříve jsme jen nečinně čekali, ale pak jsme se zlepšili a měli dost možností. Pavelec byl však také vynikající a držel soupeře v zápase. Byl to hodně vyrovnaný zápas a nám ten gól na 1:0 moc pomohl," řekl Crosby.

Ve druhé třetině Kanada ukázala svou suverenitu a ve snaze navýšit náskok český tým místy jasně přehrávala. Při vedení 2:0 se pak ve třetí části už trochu stáhla a střežila vedení. "Hlídali jsme si zadní vrátka, ale tohle je v hokeji normální, když vedete. Pořád jsme však chtěli mít jistotu, že se budeme držet na puku," uvedl Crosby.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy