Následuje
Volejbalový magazín

Člen Síně slávy Havel dojat k slzám: Vzpomněl jsem si na kamarády

Praha - Bývalý útočník Jan "Gusta" Havel je jedním z nově přijatého kvarteta osobností do Síně slávy českého hokeje. A nijak nezastírá, jak moc si tohoto ocenění svých výkonů váží. Dokonce natolik, že se při přebírání pamětní plakety neubránil slzám dojetí.

Jan "Gusta" Havel při uvedení do Síně slávy
zdroj: ČTK autor: Michal Doležal

"Jsem hrozně rád, že jsem vstoupil mezi osobnosti českého hokeje, které něco znamenají a v hokeji něco dokázaly," řekl dvaasedmdesátiletý Havel. Ani po oficiální části z něho ale dojetí nevyprchalo a slzy štěstí se na jeho tváři objevily znovu.

"Vzpomněl jsem si na kamarády, nebýt kamarádů, tak se nikdo z nás nikam nedostal. Z toho kolektivu vyjde ten člověk, co je pak vyznamenaný, ale je tam spousta černý práce, která je potřeba. A já jim za to děkuju," řekl Havel.

Každý z oceněných si pamětní plaketu převzal poté, co zazněl několikaminutový průřez jeho životem a kariérou. "Líbilo se mi to. Tak to skutečně bylo; začínal jsem na rybníku, skončil jsem ve Spartě, strašně mě to potěšilo," pochvaloval si Havel slavnost, která má od letoška nový háv a konala se odděleně.

Dominik Hašek, bývalý vynikající brankář a současný předseda návrhové komise Síně slávy, se navíc snaží přenést do českého prostředí prvky ze Síně slávy v Torontu, kam byl sám nedávno přijat. Poprvé se tak noví členové zároveň podepisovali do pamětní knihy.

"Pro mě to bylo něco, co zažijete jednou v životě. Bylo to před lidmi, co hokej hráli, můžeme se tu potkat a trochu si popovídat. Skutečně se máme rádi, to je úžasná věc. I starý gardy se scházej, jsou to kluci, co milujou hokej. Má to něco do sebe. A děkuju Dominikovi, že nás takhle mohli vytáhnout," vzkázal Havel.

"Strašně mě potěšilo, že jsem tu viděl kluky, co už v té Síni slávy jsou. Jsme kamarádi. I tohle dělá ten český hokej. Když ti kluci nebudou mít český srdce a nebudou chtít bojovat, tak se nepovede nic dokázat," uzavřel Havel, držitel stříbra (Grenoble 1968) a bronzu (Sapporo 1972) z olympijských her, ale rovněž ze světových šampionátů.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy