Následuje
Speciál

Čiliak: Dostali jsme facku. Ale lepší teď než potom

Úvodní utkání finále play-off skončilo velkým překvapením. Brněnský gólman Marek Čiliak musel ze sítě lovit hned pět puků při porážce 1:5. Sám Čiliak po zápase přiznal, že jeho spoluhráčům duel nevyšel. Kometa podle něj musí nepovedený začátek finálové série hodit za hlavu. Přímý přenos 2. finále extraligy sledujte od 15:40 na ČT sport a webu ctsport.cz.

Marek Čiliak
zdroj: ČTK autor: Ožana Jaroslav

"Dneska jsme nehráli dobře. Nepředváděli jsme to, co jsme chtěli. Dostali jsme na začátku facku. Lepší teď, v prvním zápase, než potom. Musíme to tak vzít a zítra začít úplně jinak. Ale jdeme dál, druhý zápas zase bude úplně jiný," řekl Čiliak po porážce 1:5.

Slovenský gólman Komety vládl po semifinále statistikám play-off s průměrem 1,52 obdržené branky na zápas a úspěšností zákroků 94,66 procenta. Trápil v boji o finále střelce nejproduktivnějšího týmu základní části Plzně, ale dnes inkasoval pětkrát. Tolik branek Kometa za poslední dva roky kralování v play-off dostala poprvé.

"Všechno se dá chytit. Ta druhá branka byla taková divná," přemýšlel Čiliak, zda nemohl lépe vykrýt střelu Lukáše Krajíčka, který v šesté minutě z levého kruhu zvýšil na 2:0. "Před třetím gólem jsem vyhodil puk (do hlediště), to musím hrát o plexisklo," vyčítal si především dvouminutový trest, který Oceláři proměnili ve 23. minutě ve vedení 3:1.

Zápas ale Čiliak hned hodí za hlavu. "Všichni víme, že umíme hrát lépe. Od prvního do posledního hráče to dneska nebylo ideální. Ale nic se neděje. Něco jsme si k tomu řekli a tím to hasne a zítra je nový zápas," podotkl Čiliak.

"Musíme hrát náš hokej, dneska jsme nehráli, co máme hrát. Třinec nás nepřekvapil, věděli jsme, že budou hrát útočný hokej. Ale dělali jsme chyby, mnou počínaje, a skoro všichni. Musíme to celé zlepšit. Nikdo nevěší hlavy. Nebyl to čtvrtý zápas, hraje se na čtyři vítězné. Zítra musíme šlapat," zopakoval Čiliak.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy