Následuje
MS 2020 Itálie

Chomutovský klub snížil finanční požadavky na podporu hokeje od města

Chomutov - Vedení hokejistů Chomutova zareagovalo na možnou ztrátu licence pro příští ročník extraligy snížením požadavku na finanční podporu od radnice, kterou funkcionáři podmiňovali setrvání nejvyšší soutěže v severočeském městě. Zástupci Pirátů původně chtěli, aby město podpořilo klub částkou 33 milionů korun. Nyní svou žádost snížili na 12,5 milionu korun.

Michal Vondrka slaví gól se svými spoluhráči
zdroj: ČTK autor: Radek Petrášek

Konečnou částku by měl klub využít pouze na chod mládeže. Nikoli na provoz seniorského týmu, což bylo původním záměrem vedení chomutovských Pirátů. "Naslouchali jsme argumentům, které během měsíční diskuse zazněly. Nejen během minulého jednání zastupitelstva, ale především v průběhu jednotlivých schůzek s představiteli politických stran," uvedl statutární ředitel klubu a zástupce majoritního akcionáře Jaroslav Veverka mladší v tiskové zprávě.

Chomutovští zastupitelé budou o podpoře hokeje jednat v pondělí. Piráti budou požadovat částku 12,5 milionu korun, kterou chtějí použít výhradně na činnost Akademie Českého svazu ledního hokeje. 

"Dále jsme vyslyšeli požadavek, abychom momentálně žádali podporu pouze na tento kalendářní rok. A otevřeli diskusi nad skutečnou systémovou podporou v následujících letech, která si žádá delší politickou i odbornou diskusi. Zejména nad sestavováním rozpočtu města v dalších letech," řekl Veverka.

Zástupci Pirátů v minulých týdnech jednali o možnosti přesunout extraligový tým do Kladna, případně začít s Rytíři úzce spolupracovat. Majitel klubu Jaroslav Veverka starší se osobně sešel i s majitelem Kladna Jaromírem Jágrem.

"Pokusili jsme se učinit maximum možných kroků, které by vedly k dohodě. I přesto, že jsme nenalezli shodu na financování seniorského hokeje, dostal pan primátor džentlmenské slovo na to, že při zvýšené podpoře mládežnického hokeje a jednání o systémové podpoře v dalších letech zůstane seniorská extraliga v Chomutově," dodal Veverka.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy