Následuje
Studio fotbal - Extra

Chomutovský klub řeší svoje dluhy, peníze by měli dostat i hráči

Vedení extraligového Chomutova našlo cestu z neuspokojivé finanční situace, do níž se klub v poslední době dostal. Jak uvedl výkonný ředitel Stanislav Mikšovic, byly uhrazeny závazky, které měli Piráti vůči městu, vedle toho se podařilo najít společnou řeč i s hráči, jimž klub dluží na výplatách.

Vladimír Růžička s hráči Chomutova
zdroj: ČTK autor: Ondřej Hájek

Severočechům, jimž v tabulce patří na začátku poslední čtvrtiny základní části předposlední příčka, dokonce hrozilo, že kvůli dluhům nebudou moci nadále užívat arénu, v níž trénují, hrají domácí zápasy a jež je také sídlem klubu.

Situace se nyní změnila. "Předchozí dny byly hodně náročné, ale díky řadě jednání a vstřícnosti partnerů jsme uhradili veškeré závazky vůči městu," oznámil Mikšovic.

Provozovatelem zimního stadionu na Zadních Vinohradech je společnost Kultura a Sport Chomutov. "Klub nám dlužil zhruba tři miliony korun," přiblížila pro MF Dnes výši závazků její jednatelka Věra Fryčová.

"A kdyby je nezaplatil, mělo by to další dopady. Mám ale signály, že všechno bude splaceno. Nejpozději v pátečním výpisu z účtu to zjistíme," řekla Fryčová.

Podobně důležitá ale byla rovněž dohoda se zástupci hráčů během dnešní dopředu avizované schůzky, jíž se vedle Mikšovice zúčastnil také hlavní trenér a zároveň i sportovní manažer Vladimír Růžička starší.

"Informoval jsem kluky, jaká je aktuální situace, a se svolením majitele jsem jim navrhl řešení. Naše situace se nevyřeší ze dne na den, ale momentálně můžeme garantovat uhrazení části závazků vůči hráčům. Povedeme další jednání tak, aby se vše co nejdříve narovnalo," uvedl Mikšovic.

Hráči věří, že klubové vedení dostojí svým slovům. "Je pravda, že jsme se s vedením dohodli na řešení, které jako kabina akceptujeme," přitakal čtyřicetiletý útočník Radek Duda, který je nejzkušenějším členem týmu a byl diskusi osobně přítomen.

Právě Duda byl také tím, kdo v úterý po vysoké porážce 1:7 na ledě obhájce titulu Brna vylíčil situaci, do níž se hráči dostali.

"Přišlo DPH a kluci nemají na jídlo. Odvádět daně z peněz, které jste neviděl... Finančák je nemilosrdný, jde po vás. Tenhle tenisák je teď na straně vedení. To se musí postavit k problému čelem a říct nám, co s tím. My tady jen haníme svá jména, logo klubu a děláme ostudu Chomutovu," řekl Duda v rozhovoru pro Sport.

"Názorně se ukázalo, jak se tým složí během pár dnů. Během těch dnů, kdy vedení něco slíbí a nedodrží. Musíme s tím ale něco udělat. Tahle situace není pro nikoho dobrá. Pro naše trenéry, pro realizační tým, pro hráče, pro všechny," prohlásil Duda.

Chomutovský klub se do finančních potíží nedostal zdaleka poprvé. Kvůli neuhrazeným závazkům mu v minulosti hrozila i ztráta extraligové licence, se všemi problémy se ale dokázal nakonec vypořádat.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy