Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv Z 1984: Dukla Praha - Metaloplastika Šabac

Chomutov zabral po dvou prohrách a zdolal Přerov 5:2

Hokejisté Chomutova zdolali v předehrávce 25. kola první ligy doma druhý Přerov 5:2 a zabrali po dvou porážkách. Účastník předchozího ročníku extraligy si tak upevnil šestou pozici. Přerov neuspěl poprvé po třech vítězstvích.

Radost hokejistů Chomutova
zdroj: ČTK autor: Vondrouš Roman

Piráti nastoupili už i s kanadským obráncem Sébastienem Pichém, který přišel na sever Čech minimálně na měsíc při zranění beků Viktora Langa a Dominika Tejnora.

Jednatřicetiletý Piché v minulé sezoně hrál za Hradec Králové a Litvínov, na začátku tohoto ročníku oblékal dres Pardubic.

Chomutov se ujal vedení v deváté minutě díky brance Jana Rudovského a v čase 27:17 zvýšil v přesilové hře pěti proti třem Petr Stloukal. V úvodu závěrečného dějství pojistil výhru Jan Svoboda.

Před polovinou třetí třetiny snížil dvěma góly během 68 sekund Michal Popelka, který v druhém případě využil přesilovou hru.

Za 59 vteřin ale uklidnil domácí druhým gólem v utkání Stloukal. Výsledek ještě dovršil Dušan Žovinec.

Výsledek 25. kola první hokejové ligy:

Chomutov - Přerov 5:2 (1:0, 1:0, 3:2)
Branky: 28. a 51. Stloukal, 9. Rudovský, 43. J. Svoboda, 60. Žovinec - 49. a 50. Popelka. Rozhodčí: Zubzanda, Jechoutek - Belko, Tichý. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:1. Diváci: 1824.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy