Následuje
ČEZ City Cross Sprint Ostrava 2020

Chomutov v důležitém souboji nestačil na Olomouc

Chomutov  Hokejisté Chomutova nestačili v sedmém barážovém kole na Olomouc a jejich ztráta na postupová místa vzrostla na pět bodů. Diváci viděli na severu Čech dlouho vyrovnaný a bezbrankový hokej, z průměru vybočila až třetí třetina, ve které domácí doplatili na hrubé chyby v závěru. Olomouc porazila Piráty 3:1, po výhře Mladé Boleslavi nad Kladnem drží druhé místo se stejným bodovým ziskem, jako má právě Boleslav.

Chomutov–Olomouc
zdroj: ČTK autor: Ondřej Hájek

V první třetině se hrál urputný hokej, bojovalo se o každý metr ledu a mnoho pohledných akcí k vidění nebylo. Lepším týmem byli domácí Piráti, kteří se dostávali do střeleckých příležitostí. V polovině úvodní části uzavřeli domácí na několik minut olomoucké hráče v jejich obranné třetině, z několika skrumáží před Vošvrdou ale branku nevytěžili. Ve 13. minutě se natlačil před olomouckého brankáře Gajovský, byl faulován Janáčkem a Piráti měli výhodu přesilové hry. Největší příležitost měl Bomersback, který promáchl kotouč plachtící vzduchem před poloprázdnou brankou.

V další přesilovce se deset sekund před sirénou do slibné střelecké příležitosti dostal Ondřej Kaše, Vošvrda ale úspěšně zasáhl vyrážečkou. Do druhé třetiny vstoupil Chomutov ještě se 76 sekund trvající přesilovou hrou, ale největší možnost měla Olomouc. Po chybě Ondřeje Kašeho v útočném pásmu se řítili dva útočníci na osamoceného chomutovského obránce, avšak s Ostřížkovou střelou si Martin Růžička poradil. V 27. minutě se opět do velkého tlaku dostal Chomutov, ale střely Havla, Krsteva i Svobody mířily mimo.

Po polovině utkání měl Chomutov další velkou šanci. Z pravé strany nahodil kotouč Kubinčák a dojíždějící Sikora ho stačil ještě usměrnit na branku Olomouce. Vošvrda ho ale na poslední chvíli vyškrábl špičkou betonu. Ve 44. minutě putoval potřetí v řadě na trestnou lavici olomoucký Ostřížek a v přesilové hře trefil Gajovský tyč. Hned po skončení přesilovky jeli Chomutovští dokonce ve třech na jednoho obránce, ale ani nevystřelili na branku.

Úvodní gól zápasu vstřelil v 51. minutě Marosz, který objel Růžičkovu branku a bekhendem pohodlně zakončil. Za dvě minuty bylo vyrovnáno. Bartečko přihrál zpoza brány Stehlíkovi, jehož střelu Vošvrda ještě vyrazil, ale na Svobodovu dorážku už byl krátký. O zisku tří bodů pro Olomouc rozhodl z rychlého protiútoku Herman, který v přečíslení dvou na jednoho zužitkoval Divišovu přihrávku. Výsledek zpečetil 61 sekund před koncem při power play Chomutova do prázdné branky Ostřížek.

Sestřih 7. kola baráže Chomutov - Olomouc

Piráti Chomutov – HC Olomouc 1:3 (0:0, 0:0, 1:3)

Branky a nahrávky: 53. Jaroslav Svoboda (J. Stehlík, Bartečko)  51. Marosz (Selingr), 58. Herman (Diviš), 59. Ostřížek. Rozhodčí: Hribik, Husička  Blümel, Ondráček. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 3528.

Chomutov: Martin Růžička  J. Stehlík, Malec, Krstev, R. Havel, Rutta, M. Jass, J. Mrázek, Bartejs  Bomersback, Bartečko, Šagát  Jaroslav Svoboda, Gajovský, Hřebejk O. Kaše, Kämpf, Kubinčák  Račuk, Sikora, Hromas. Trenéři: Beck, Martínek a R. Kaše.

Olomouc: Vošvrda  Janáček, Jaroměřský, Houdek, Ondrušek, Bartoň, Staněk  ucharczyk, Ostřížek, Selingr  Pekr, Rác, Vodný  Marosz, J. Knotek, Herman  Králík, Diviš, Švaňhal. Trenéři: Fiala a Dopita.

Jaroslav Beck (Chomutov): "Prohrát takový zápas, to se nepodaří často. Pohledný hokej to nebyl, na to nebylo místo, protože na obou stranách pracovaly nervy. Ale nic nevzdáváme, budeme se rvát do poslední chvíle. Za stavu 0:0 jsme dali tyč, nedali jsme brejk tři na jednoho. I když se Olomouc moc nepotkala s pukem, v posledních minutách jsme udělali jednu chybu a dostali branku. Bohužel tyto zápasy vyhrává ten, kdo vydrží trpělivý a neudělá chybu."

Jiří Dopita (Olomouc): "Je pozitivní, že utkání jsme odehráli lépe než to první. Jsme spokojeni se třemi body. S přibývajícím čase jsem věřil, že se nám může podařit bodovat, protože domácím taky ubývaly síly. Zvládli jsme to. Pořád je ale ve hře patnáct bodů."

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy