Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Na EURO s Ondřejem Kúdelou

Chomutov ulovil kanadského útočníka Chimeru

Chomutov - Nováček hokejové extraligy z Chomutova získal třetí posilu ze zámoří, dohodl se na angažmá s kanadským forvardem Jasonem Chimerou z Washingtonu. V týmu Pirátů už po dobu výluky v NHL působí český útočník Michael Frolík z Chicaga a slovenský zadák Milan Jurčina z New Yorku Islanders.

Jason Chimera
zdroj: Getty Images

Chimera dorazí do Čech ve čtvrtek, kdy by také měl se sportovním manažerem Leo Gudasem podepsat smlouvu. "V případě, že nezačne NHL, bude kontrakt platný až do konce sezony," uvedl marketingový ředitel klubu David Dinda na chomutovském webu. Mistr světa z roku 2007 by mohl nastoupit do zápasu již v pátek na ledě Českých Budějovic. Pravděpodobnější je však jeho start v neděli proti Plzni nebo v úterý v Karlových Varech.

Pro třiatřicetiletého útočníka to nebude první angažmá mimo zámořská kluziště. Při výluce v NHL v roce 2004/2005 strávil část sezony v italském Varese.

Chimera prožil v minulé sezoně svůj bodově nejpovedenější ročník, když v 82 zápasech zaznamenal 20 branek a na dalších 19 přihrál. V play-off pak patřil se čtyřmi góly a třemi asistencemi k neproduktivnějším hráčům svého celku.

Chomutov zkouší i Treilleho

Nováček extraligy angažoval zatím na měsíční zkoušku francouzského útočníka Yoricka Treilleho, který v říjnu předčasně skončil v pražské Spartě. Dvaatřicetiletý hráč už dnes s týmem trénoval a poprvé by měl nastoupit v pátek na ledě Českých Budějovic.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy