MS hráčů do 18 let 2024 Finsko

Chomutov přehrál Boleslav a drží šanci na setrvání v extralize

Chomutov - Hokejisté Chomutova v 9. kole baráže o extraligu po sérii pěti porážek zabrali a porazili Mladou Boleslav 3:1. Středočeši naopak sami přišli o pětizápasovou šňůru výher a na potvrzení postupu mezi elitu si musí ještě počkat. Piráti vedli po gólech Jaroslava Svobody a Angela Krsteva v rozmezí 84 vteřin během druhé třetiny už 2:0, David Vrbata brzy snížil, ale pojistku přidal Luboš Bartečko. Chomutov ztrácí ze třetí příčky na svého dnešního soka i na Olomouc pět bodů.

On-line textový přenos

60:00

Chomutov v ubojovaném zápase porazil Mladou Boleslav a udržel svou šanci na postup do extraligy. Naopak Středočeši ještě nemohou slavit. Domácí byli po většinu utkání lepším týmem, Boleslav dokázala gólově odpovědět pouze jednou. Vážení čtenáři, děkujeme za sledování našeho on-line přenosu, přeji pěkný zbytek nedělního večera.

60:00

Konec zápasu.

59:56

Chomutov jestě jednou vyhodil, ale už je jasno.

59:38

Ale Chomutov zatím v klidu brání, nakonec vyhazuje.

58:50

Valent na střídačce, Boleslav v šesti.

58:20

Chomutov stále drží Boleslav bezbečně daleko od nebezpečných pozic.

57:22

Bomersback se Svobodou jeli na Valenta, prvně jmenovaný chtěl zasunout puk boleslavskému brankáři mezi betony, to se mu však nepovedlo. Velká šance!

57:00

Tři minuty do konce základní hrací doby, Boleslavi se nedaří dostat k Růžičkovi.

56:49

Boleslavi zbývá vskutku málo času, domácí teď brání pečlivě.

55:57

Hruška si několikrát klepal o puk. Když ho konečně dostal, musel Valent vyrážet špičkou betonu.

55:28

Vhazuje se před Valentem po střele Svobody.

55:00

Chomutov drží boleslavský tlak na mantinelech, odkud nemají hosté jak ohrožovat Růžičku.

54:04

Gajovský střílel přes obránce, Valent zasahoval špičkou betonu.

53:35

Středočeši viditelně ožili, dlouho drželi pásmo a vypracovali si i pár solidních pozic.

51:57

Boleslav to ještě zkouší, Mikulík solidně vystrašil Růžičku, Klimenta už nezvládl dorazit volný puk.

51:07

Chomutov dlouho tahal kotouč po mantinelech. Nakonec nabruslil k Valentovi Bomersback. Jeho střelu boleslavský brankář vypálil holí pouze na Bartečka, který zvýšil chomutovské šance na udržení extraligy.

50:05

Ovčačík dlouho váhal se střelou z nadějné pozice z pravého kruhu. Váhal, až prováhal.

49:04

Bartečko se hnal do útoku, nakonec alespoň získal pro Chomutov pásmo. Akci zakončil nahozením od modré Krstev.

48:01

A má slova popírá zakázané uvolnění hostů a zákrok Valenta hned po vhazování.

47:35

Z ničeho nic se nám tu možná rodí lehký tlak Boleslavi. Je zatím poměrně neproduktivní, ale naznačuje, že Středočeši chtějí s výsledkem ještě něco udělat.

46:43

Ofsajd Boleslavi.

45:45

Oba týmy v pěti.

45:43

A Broš teď zajímavým způsobem přešel přes domácí přesilu a trefil masku Růžičky.

45:16

Mikulík parádně projel mezi obránci Chomutova až před Růžičku! Chybělo mu málo.

44:49

Valent po nešanci Chomutova kryje puk.

44:15

Chomutov teď řádnou dobu kombinuje za vlastní brankovou lajnou.

43:45

Mrázek teď trefil hokejkou do obličeje Látala poté, co se snažil vyškrábnout puk Růžičkovi. Nakonec jdou oba ven za sekání. Bude se hrát ve čtyřech na obou stranách.

43:11

Broš se dostal za obranu, přihrával však kamsi do boleslavského prázdna.

42:43

Jarůšek zajímavým způsobem vyjel před Růžičku. Sice v jednu chvíli spadl, nakonec ještě stihl ohrozit domácího brankáře.

42:06

Žabka poslal žabku spoluhráči, adresát ji však nezachytil, zakázané uvolnění.

41:25

Látal sebral Krstevovi puk a nahrával do středu hřiště před Růžičku, kde se však žádný jeho spoluhráč nenacházel.

41:03

Přihrávka rukou přerušuje mírný tlak Chomutova. Zároveň dostává Hřebejk osobní desetiminutový trest.

40:21

Zakázané uvolnění Boleslavi.

40:01

Začala třetí třetina.

40:00

Zpráva z Olomouce: Domácí před vyprodaným stadionem (5 500 diváků) otočili zápas s Kladnem ze stavu 0:3 na 5:3. Rezultát je jasný, Rytíře čeká v příští sezoně první liga.

40:00

Druhá třetina konečně přinesla branky, přesněji tři. Výsledek, dá se říct, odpovídá dosavadnímu vývoji zápasu. Severočeši byli v prostřední dvacetiminutovce aktivnější, Boleslav se výrazněji připomněla až v závěrečných pěti minutách hry. Třetí třetina začně přibližně v 19:19.

40:00

Skončila druhá třetina.

39:39

Mikulík se po zakázaném uvolnění Boleslavi pošťuchuje s Bomersbackem.

39:06

Chomutov zkoušel brejk, který zastavil několikátý ofsajd domácích.

38:46

Boleslav nadějně kombinovala v útoku, první nápor zastavila zlomená hůl, druhý lapačka Růžičky.

38:00

Utkání sleduje 3 114 diváků.

37:50

Po menší "plácané" ve středním pásmu se kousek za útočnou modrou dostala nejdříve Boleslav, poté Chomutov. Nakonec vše zakončil ofsajd Pirátů.

37:12

Bartečko se probojoval až před Valenta, Boeslav hasila v poslední chvíli. Naopak na druhé straně vidímě velkou neuspořádanost útoku Středočechů.

35:59

Obránci Boleslavi teď na poslední chvíli zpacifikovali výlet Sikory k Valentovi. Chomutov se rychle otřepal z inkasovaného gólu.

35:16

Chomutov teď v takovém lehkém přečíslení, Gajovský ideální okamžik prováhal. Netrefil se o chvíli později v nadějné pozici ani Hruška.

34:22

Mikulík nahodil, Pabiška se ocitl s kotoučem před Růžičkou. Místo střely ještě nezištně nahrál Vrbatovi, který byl před prázdnou brankou. Už, už to vypadalo, že výhodnou pozici přejede, ale nakonec se nemýlil, Boleslav snižuje.

34:00

Chomutov vyhazuje.

33:51

To ovšem nebude dlouho trvat, do přečíslení se dostala Boleslav a Mikulík byl před Růžičkou faulován. Na trestnou míří za podražení Stehlík.

33:45

Vhazování opět před Valentem. Domácí jsou teď hodně nahoře.

32:37

A Boleslav je viditelně zmatená, nemůže se dostat z pásma.

32:15

Krstev bleskově využívá přesilovku! Bartečko vyhrál vhazování, Krstev vypálil od modré a domácí se podruhé radují.

32:12

A Chomutov z tlaku vytěžil přesilovku, Výborný jde ven za sekání.

31:38

Další obrovská šance pro Chomutov! Hřebejk mohl opět střílet do prázdné, Valent se přesouval po brankové čáře, Piráti se teď nepochopitelně netrefili.

30:51

Chomutov dal po šťastném odrazu gól! Havel nejdříve střílel od modré, poté se dostal ke šťastnému odrazu Svoboda, který mířil do prázdné branky.

30:02

Chomutov v plném počtu poté, co slušně vystřelil Broš. Růžička měl trochu problémy.

29:25

Boleslav rozestavila přesilovkovou formaci, nicméně z většiny jen točila pukem. Růžička musel řešit snad až po minutě pokus Vrbaty. Přesilovkám dnes chybí zásadní činitel - střely.

28:10

Malec bleskově vyhazuje.

28:02

A opět - střední pásmo, nahození, mantinel. Zajeté pořádky přerušuje až faul Havla. Boleslav má přesilovku.

27:48

Hned několik slibně se rozvíjejích šancí zastavil puk, který jednotliví aktéři nedokázali ukočírovat.

26:02

Mikulík se vyskytnul před Růžičkou v nebezpečné pozici pro domácího brankáře. Z boleslavských hráčů dnes vyčnívá asi nejvíce, nepočítáme-li Valenta.

25:50

Piráti byli v šanci, ale vše skončilo posunutou brankou.

25:36

Nakonec se dostal ke střele alespoň Kubinčák, Středočeši kompletní.

25:10

Chomutov se nemůže dostat do pásma, Boleslav opět vyhazuje.

24:42

A opět.

24:02

Boleslav vyhazuje, Chomutov zatím nic nepředvedl.

23:36

Hruška podražený, ven jde na dvě minuty Toman.

23:11

Bartečko s Bomersbackem v tradičním přečíslení s tradičním koncem - bez střely. Následný krátký závar Chomutova též k ničemu nevedl.

22:12

Boleslav se teď chvilku vyskytovala v útoku, hráči ale zejména kontrolovali kvalitu mantinelů.

21:33

Hruška zkusil pozornost Valenta, ten střelu vyrazil, poté se však po střetu s vlastním obráncem skácel do branky. Přerušovat se nemuselo.

20:42

Chomutovští teď možná čekali, že rozhodčí pískne zakázané uvolnění, díky čemuž se dostal ke střele Němeček.

20:01

Začala druhá třetina.

20:00

Optickou převahu si vypracovali v první dvacetiminutovce domácí, lze však připsat zejména většímu množství přesilovek, kterými disponovali. Na hře je jednoznačně znát, o kolik oběma týmům jde. A tak je vidět dost chyb, stejně tak situací, kdy se hráči trochu brzy zbavují puku. Druhá třetina začne přibližně v 18:22.

20:00

První třetina skončila.

19:39

Vysoká hůl Bomersbacka, rozhodčím hodně trvalo, než ji odpískali, Chomutov se už už dral do solidní šance.

19:10

Ofsajd Chomutova.

18:10

Hřebejk se obtočil kolem Valentovy branky a byl v dobré pozici, puk jel ještě na volného Gajovského, ale ani jeden z Pirátů puk na holi nezhodnotil.

17:43

A opět se nahazuje, úmyslným ofsajdem se provinil Mikulík.

17:14

Hra se trochu zklidnila, Boleslavi se příliš nedaří kloudně rozehrát.

15:58

Hruška do Valentova betonu, nakonec přesilovky byl ještě Rutta ve velice dobré pozici, ale minul. Hraje se v pěti.

15:28

Boleslav vyhazuje, Chomutov má ještě půlminutu přesilovky.

15:16

Valent vyhazuje do ochranné sítě o plexisklo, chomutovští hráči vehementně protestují. Nicméně marně.

14:19

Bartečko zkusil na Bomersbacka, ten před zívající brankou promáchl.

14:09

Boleslav je ve čtyřech.

13:58

Chomutov sice rozehrál přesilovkovou formaci, hrál ale zoufale staticky a vyplodil jednu nepříliš nebezpečnou střelu. Nicméně bude opět hrát dvojnásobnou přesilovku, tentokrát jedenáct vteřin. Starý jde na trestnou za nedovolené bránění.

12:56

Valent se dostal během zákroku úplně mimo branku, ale Chomutov nedokázal skórovat. Už se hraje 5 na 4.

11:47

A Bohunický jde ven za zdržování, Chomutov má krátkou výhodu 4 na 3.

11:47

Gajovský se dostal před Valenta a slušnou střelou korunoval větší závar v boleslavském obranném pásmu, střílel i Šagát, skóre se však nemění. Vše vyplynulo z chyb Boleslavi už v obranném pásmu.

11:25

Ve hře čtyř na čtyři zatím Boleslav vyčkává, ani Chomutov se nikam moc nežene.

10:56

A Boleslav hrála v šesti. Na trestnou jde Starý.

10:34

A i Chomutov se dostal ke střele, Šagát v oslabení nestřílel vůbec špatně.

10:00

Výborného střelu vyrazil Růžička, Boleslav tlačila, ale Chomutov nakonec vyhazuje.

08:56

Kubinčák jde za "pokus o bodnutí koncem hole" do rozkroku Vrbaty ven na čtyři minuty, k nimž má deset minut osobního bonusu.

08:26

Bartečko jel s Bomersbackem dva na jednoho, ale ve finální chvíli špatně nahrál. Valent neměl moc práce, přestože akce to byla nadějná.

08:01

Viděli jsme první lepší kombinaci Boleslavi v útoku, Látal však svou střeleckou nabídku nezúročil.

06:56

A další zakázané uvolnění, tentokrát Chomutova. Oba týmy hrají poměrně opatrně, je jasné proč.

06:54

Chomutovu se po delší době povedl plynulý přechod do útoku, puk jim ujel až před Valentem. Na druhé straně zkusil Mikulík Růžičkovu lapačku.

05:50

Kaše teď zkusil ohrozit Valenta z mezikruží, pozice byla nadějná, avšak nic nepřinesla. Další zakázané uvolnění Boleslavi.

05:10

Obraz hry: Oba týmy se povětšinou dostanou do středního pásma, kde narazí na obranu soupeře. Nahazují puk, který nedojedou.

03:45

Výborný vypíchl kotouč Krstevovi, ale hnal se na Růžičku až příliš ze strany. Na druhé straně pokoušel štěstí Hřebejk, Valent vlastním obráncem tečovaný puk zkrotil.

03:00

02:33

Bartečko se procpal až před Valenta, ale nakonec Valent neměl větší problémy.

02:10

Boleslav se chvilku snažila v útočném pásmu, nicméně nedostala se z mantinelu.

01:25

Krstev střílel od modré, ale střela Valenta neohrozila.

00:45

Mikulík se chvíli snažil za chomutovskou brankou, ale neměl komu nahrát.

00:08

Valent kryje po osmi vteřínách, vhazovat se bude před boleslavským brankářem.

00:01

Utkání právě začalo.

00:00

Hráči nastupují na led, za chvíli se může začít. Zápas budou řídit hlavní rozhodčí Šindler a Polák, na čarách bude dvojice Barvíř, Komárek.

00:00

Zato Chomutov řeší poněkud jiné starosti. Na postupové pozice aktuálně ztrácí pět bodů. Pokud chce udržet nejvyšší soutěž, nutně potřebuje nejen pravidelně bodovat, ale i vyhrávat. Piráti mají teoreticky vše ve svých rukou, museli by však všechny zbývající zápasy vyhrát.

00:00

Přibližně za dvě a půl hodiny se můžeme dočkat velké slávy. Mladá Boleslav má výrazně našlápnuto do extraligy a pokud dokáže v Chomutově získat všechny tři body, navrátí se mezi elitu. Při pohledu do tabulky je jasné, že by ji v tom případě Chomutov ani Kladno již nemohly dostihnout.

00:00

Hezké odpoledne u textového on-line přenosu. Dnes se budeme blíže věnovat vrcholící baráži o extraligu, přesněji zápasu Chomutova s Mladou Boleslaví.

Domácí Piráti se od úvodního buly s chutí zakousli do soupeře a byli herně i střelecky aktivnějším celkem. Své šance měli i Mladoboleslavští, ale gólman Martin Růžička byl pozorný. Hosté na něho nenašli recept ani po prohřešku Kubinčáka, který obdržel za pokus o bodnutí holí trest na 2+2+10 minut. I proto, že přesně po dvou minutách hráli sami v šesti. Naopak při hře ve čtyřech na obou stranách zahrozil bekhendem Šagát.

Střeleckou převahu první třetiny v poměru 14:3 Chomutov nebyl schopen vyjádřit ani při kratičké jedenáctivteřinové přesilovce pět na tři. Až v končící klasické početní výhodě měl velkou šanci Hruška, ani nadvakrát však neuspěl. Valenta pak nepropálil bek Rutta. Ve 27. minutě ještě Mikulíka vychytal Valent, ale poté, co se zápas přehoupl do své druhé poloviny, už začaly padat góly.

TABULKA (//sport/tabulky/133142-tabulka-hokejove-extraligy/)

Po Havlově ráně se odražený puk dostal ke Svobodovi, jemuž stačilo trefit prázdnou branku, což snadno splnil. Krátce poté hráli Severočeši přesilovku, Bartečko vyhrál vhazování ideálně pro Krsteva a ten vrátil Výborného do hry nekompromisní bombou už po třech vteřinách. Ve 35. minutě ale hosté rovněž v přesilovce kontrovali, když snížil Vrbata.

Chomutov ve třetím dějství kontroloval svůj těsný náskok, ale nadále hrozil i směrem dopředu. A v 52. minutě se dočkal i uklidňující trefy, která mu vrátila zpět dvoubrankové vedení. Kapitán Bartečko sice letící puk před odkrytou brankou nejprve ze vzduchu nezasáhl, ale při druhém pokusu už překonal Valenta. Takřka minutu a půl před závěrem to hosté zkusili s hrou bez brankáře, ovšem bez úspěchu.

Sestřih utkání Chomutov - Mladá Boleslav

Piráti Chomutov - BK Mladá Boleslav 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 31. Jaroslav Svoboda (Havel), 33. Krstev (Bartečko), 52. Bartečko (Bomersback, J. Stehlík) - 35. Vrbata (L. Pabiška, Mikulík). Rozhodčí: Šindler, Polák - Barvíř, Komárek. Vyloučení: 5:6, navíc Kubinčák a Hřebejk (oba Chomutov) oba 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 3114.

Chomutov: Martin Růžička - J. Stehlík, Malec, Krstev, Havel, Rutta, J. Mrázek, Bartejs - Jaroslav Svoboda, Bartečko, Bomersback - D. Hruška, Gajovský, Hřebejk - Šagát, Sikora, Hromas - O. Kaše, Kämpf, Kubinčák. Trenéři: Beck, R. Kaše a Martínek.

Mladá Boleslav: Valent - Němeček, Toman, Jindra, Ovčačík, Žabka, Bohunický, Kurka - L. Pabiška, D. Výborný, Mikulík - Jarůšek, Broš, Klimenta - Látal, Musil, Starý - Kubica, Vrbata, Rys. Trenéři: F. Výborný a M. Jelínek.

Jaroslav Beck (Chomutov): "Byl to kvalitní, bojovný a korektní zápas. Tak má hokej vypadat. Sice to nemáme úplně ve svých rukách, ale pro nás je důležité, že žijeme. Konečně přišel zlepšený výkon, snad to ještě není pozdě. Teď se musíme zkoncentrovat na další zápas a tím je v úterý Olomouc."

Marian Jelínek (Mladá Boleslav): "Zápas nic moc, to všichni viděli sami. O hokeji to moc nebylo, bylo to o nervech, oba mančafty byly velice nervózní. My jsme příliš moc chtěli a vytratila se ladnost. Soupeř nás nepustil do naší hry a to rozhodlo. Každý nám podbízí, že jsme blízko a mohli jsme tu už rozhodnout, ale určitě není automatické, že vyhrajete v Chomutově, vždyť domácí hráli o život. Vyhrát jsme chtěli, ale věděli jsme, že to bude ohromně těžké. A my se nedostali do našeho rytmu."