Následuje
Sokolský zpravodaj

Chomutov poprvé v historii vyhrál na Spartě, z Prahy veze vítězství 3:2

Praha - Hokejisté Chomutova zvítězili na ledě Sparty 3:2 a Pražany porazili i potřetí v sezoně. Piráti dvakrát prohrávali, ale ve druhé třetině skóre otočili, vítězný gól dal obránce Brett Skinner při přesilovce ve 34. minutě. Severočeši tak dosáhli na vůbec první extraligovou výhru na ledě Sparty v novodobé historii po předchozí sérii šesti porážek, z níž vytěžili jediný bod.

Utkání Sparta - Chomutov
zdroj: ČTK autor: Vít Šimánek

Sparta, v jejíž sestavě se poprvé objevil uzdravený útočník Řepík, začala velmi brzy plnit roli favorita. Ve třetí minutě nahodil Netík kotouč před branku a důrazný Ihnacak přetlačil gólmana Krále. Jenže na začátku šesté minuty vyrazil Pöpperle Dlapovo nahození před Humla a ten zblízka nekompromisně vyrovnal.

Královi pak pomohla boční tyč. Následovala menší série vyloučení, při níž se oba celky ubránily, ale Humlovo podražení ze 17. minuty už Sparta potrestala, když měl Vrána tváří v tvář proti Královi hodně času k tomu, aby zamířil přesně nad jeho pravé rameno.

Ve druhém dějství se však karta obrátila. Pražané na jeho začátku sice vcelku bez problémů ubránili 34 vteřin dlouhé oslabení ve třech proti pěti, jenže pak hráli sami až příliš laxně klasickou přesilovku, v níž jim ujel Vondrka a precizním blafákem do bekhendu vyrovnal.

Sestřih a ohlasy utkání Sparta Praha - Chomutov

Ve 32. minutě navíc inkasoval k menšímu trestu ještě jeden navíc za faul vysokou holí Ihnacak a poté, co jeho spoluhráči obětavě ubránili první část a Kudrna dokonce zahrozil bekhendem, propálil kus za modrou čárou vše před sebou Skinner.

Sparta chtěla odpovědět a vytvořila si tlak, v němž Pech nabídl "tutovku" Kumstátovi, ale ten selhal. Třetí dvacetiminutovku zahajovali domácí v početní výhodě, jenže Piráti odolali a velmi pečlivě bránili těsné vedení. Podařilo se jim to až do samého závěru, byť osm vteřin před koncem se ještě po závaru v Králově brankovišti zkoumalo video.

Sparta Praha - Piráti Chomutov 2:3 (2:1, 0:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 3. Ihnacak (Netík), 18. P. Vrána (J. Hlinka, Pech) - 6. Huml (Dlapa, Vondrka), 28. Vondrka, 34. Skinner (Rutta, Huml). Rozhodčí: Polák, Souček - Komárek, Ondráček. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 8231.

Sparta: Pöpperle - Piskáček, Mikuš, Eminger, Švrček, Gernát, Nedomlel, Barinka - Klimek, P. Vrána, J. Hlinka - A. Kudrna, Cingel, Uher - Řepík, Pech, Kumstát - Netík, Ihnacak, Černoch - od 41. navíc J. Havel. Trenéři: Trenéři: Kalous, Moták a Veber.

Chomutov: T. Král - Flemming, Dlapa, Valach, Skinner, Rutta, J. Mrázek - Vondrka, Huml, Tomica - Kämpf, V. Růžička ml., Sklenář - Koblasa, Raška, Poletín - Skokan, Šťovíček, Slavíček. Trenéři: V. Růžička st., J. Šťastný a Martínek.

Zdeněk Moták (Sparta): "Získali jsme z dosavadních tří utkání s Chomutovem dva body, takže je to pro nás zřejmě nepopulární soupeř. Udělali jsme v utkání pár hrubých chyb, za které jsme byli potrestaní. Naopak ze šancí, které jsme si vytvořili, jsme branky nevstřelili. Takže jsme byli vysoce neproduktivní. I v těch posledních pár minutách - ač jsme si šance vytvořili - jsme branky nevstřelili. A to byl podle mého hlavní důvod, proč jsme prohráli."

Jan Šťastný (Chomutov): "Připravovali jsme se na úvodní tlak domácích a chtěli jsme zastavit tempo, protože jsme počítali s tím, že na nás Sparta vlítne. Po prvním gólu, který jsme dostali, jsme se trošku obávali, aby se neopakovaly zápasy z minulosti. Bylo hrozně důležité, že jsme se okamžitě vrátili do zápasu brankou na 1:1. Byla škoda, že jsme pak inkasovali v přesilovce Sparty, ale troufnu si tvrdit, že druhá třetina byla z naší strany nejlépe odehraná z venkovních utkání. Hráli jsme výborně a byli jsme aktivní, myslím, že jsme měli i hodně šancí, což jsme potvrdili gólově. Ve třetí třetině bylo vidět na hráčích obrovské odhodlání a díky obrovské bojovnosti všech, včetně brankáře Tomáše Krále, který to výborně zvládl, si odvážíme strašně důležité body."

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy