Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
KOWAX Rallysprint 2020

Chomutov nad propastí? Majitel klubu chce skončit

Chomutov – Chomutov nezvládl baráž a po dvou letech opouští extraligu. Osud klubu je po sestupu do první ligy nejasný. Předseda představenstva a majitel klubu Jaroslav Veverka starší nemá chuť v klubu nadále pokračovat. "Těžko o tom dneska hovořit, nicméně já mám vyjádření předsedy představenstva, že se na 90 procent rozhodl ukončit svoji činnost tady v Chomutově. To znamená konec," řekl generální manažer Pirátů Jaroslav Veverka mladší, syn majitele klubu.

Chomutovští hokejisté
zdroj: ČTK autor: Peřina Luděk

"Hokej musí někdo platit. A bohužel Český svaz ledního hokeje nastavuje takové podmínky... Ten člověk, který sem dává peníze, má v současné době názor, že není ochoten dál sponzorovat hazardování financí Českého svazu ledního hokeje," dodal Veverka mladší.

Piráti vybudovali zázemí, hrají na novém moderním stadionu, mají úspěšnou mládež, ale nejvyšší soutěž neuhájili. "Klade se tady dlouhodobě důraz na mládež, všechno se tu chtělo postavit tak, aby se postoupilo do extraligy. Po úporném boji, vynaložení obrovských financí a podporování všech věcí okolo se to konečně podařilo. Po dvou letech, kdy je tady obrovský potencionál mládeže, tak ji zase není možné využít, protože extraligu nemáme," navázal.

Nejde prý jen o vyjádření v emocích po definitivě sestupu. "Je to čerstvé, ale tyto rozhovory probíhaly celou baráž a naštvání tam bylo po celou dobu. Samozřejmě jsme se snažili ten názor změnit, ale tato situace nám v tom moc nepomáhá a uvidíme, jestli se nám podaří přesvědčit k tomu, aby to tady pokračovalo. Ti lidi mají jedny nervy a asi jim došly," doplnil Veverka mladší. 

Chomutov postoupil do extraligy před dvěma roky po několikaletém boji. Jeho juniorský tým podruhé za poslední dva roky vyhrál extraligu, ale "áčko" skončilo v nejvyšší soutěži i přes posilování kádru i podruhé poslední a na rozdíl od loňska širší baráž o udržení s dvěma extraligovými a dvěma prvoligovými týmy nezvládlo.

"Je to pocit zoufalství," řekl generální manažer. "Ta sezona byla tragická, asi nejhorší, co se tady mohlo stát a dít. Absolutně se nám nepovedla, tým si k sobě nesedl a bohužel, ani když jsme chtěli zatáhnout za záchranou brzdu, tak se nám to nepodařilo zachránit," dodal Veverka mladší.

Je nám líto, video expirovalo.
Chomutov se po dvou sezonách loučí s extraligou
Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy