Následuje
MS 2020 Itálie

Chomutov je v extraligové baráži, sedmé finále v Ústí vyhrál 2:1

Ústí nad Labem - Hokejisté Chomutova vyhráli první ligu poté, co v rozhodujícím sedmém finálovém zápase zvítězili v Ústí nad Labem 2:1, a postoupili do baráže o extraligu proti Mladé Boleslavi. Vyrovnaný souboj rozhodl v 53. minutě Jan Kovář. Chomutov se v baráži představí po devíti letech. V roce 2001 prohrál s Karlovými Vary. Oba celky si dobře uvědomovaly důležitost zápasu a skutečnost, že jej může rozhodnout i jedna chyba. Vyprodaná ústecká aréna tak byla svědkem opatrného hokeje a první příležitosti diváci viděli až po čtvrté minutě. Gólman hostí Hanuljak však všechny střely domácích zlikvidoval. V 8. minutě ale inkasoval, když Sklenička využil hned první přesilovou hru Lvů. Další informace přináší server hokejživě.cz.

Druhý gól mohl přidat Janků, ale Hanuljak byl pozorný a poté se začali prosazovat i jeho spoluhráči. Hosté přidali a po chvilce se jim podařilo vyrovnat. Salfického překonal opakovaným pokusem Kraft. Další branku ale Chomutov nepřidal a na začátku druhé třetiny byli opět lepší domácí. Blízko vedoucí brance byl v přesilovce Němeček, trefil však jen tyčku.

Reportáž z utkání Ústí nad Labem - Chomutov (http://hokejzive.ct24.cz/live_video.asp?prenos_id=506)


Jedinečnou šanci dostat se do vedení mělo Ústí při 52 sekund dlouhé přesilové hře pět na tři, ale Chomutov se ubránil a poté opět postupně začal domácí přehrávat. Šanci zajistit hostům vedení měl ve 39. minutě Tribuncovs, jenž nastřelil tyč.


S plynoucím časem bylo zřejmé, že tým, který dokáže vstřelit druhý gól, bude postupu do baráže hodně blízko. Brankáři Salfický a Hanuljak dlouho předváděli spolehlivé zákroky, v 53. minutě ale za záda domácí jedničky prošla Kovářova střela a Chomutov vedl. Plzeňský útočník nastoupil za KLH podruhé v sezoně a stejně jako v předešlém finálovém zápase se zapsal mezi střelce.

Domácí vítězové základní části soutěže museli vrhnout všechny síly do útoku. Vyrovnat mohl v 57. minutě Alinč, ale Hanuljak jeho šanci zlikvidoval. Výhru poté hosté ubránili i při závěrečné power play Ústí a jako první ve finálové sérii dokázali vyhrát na kluzišti soupeře.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy