Liga mistrů UEFA

China Golden Dragons vyjeli poprvé v historii na český ligový led. Premiéra jim ale zhořkla

Debut v české soutěži mají za sebou China Golden Dragons. Hokejisté čínského týmu, kteří se ve druhé lize připravují na zimní olympijské hry v roce 2022, prohráli v 1. kole na "domácí" půdě ve Slaném jednoznačně 0:7 s Táborem.

Hokejisté China Golden Dragons
zdroj: facebook.com/China Golden Dragon

Hosté měli od začátku utkání navrch a brzy vedli, když se letmou tečí prosadil David Matějka. V šesté minutě už to bylo 0:2 - při hře ve čtyřech totiž skóroval Radim Heřman. Své spoluhráče ještě před úvodní přestávkou napodobili Milan Dančišin s Ondřejem Šulkem, a jelikož střela Hou Yoyanga skončila pouze na tyči, šlo se do šaten za stavu 0:4.

Ve druhém dějství se hra vyrovnala, ale Tábor i přesto zvýšil náskok prostřednictvím zásahů Tomáše Hajiče a Martina Havrana. Konečnou podobu výsledku dal v úvodu třetí části Jan Bárta.