Následuje
Česko - Dánsko

Chábera při návratu na Spartu vychytal nulu

Praha - Gólman Jan Chábera si užil úspěšný návrat na led Sparty, kde se v lednu minulého roku přerušila jeho extraligová kariéra. V dresu Kladna vychytal čisté konto při vítězství 1:0 v prodloužení a proti svému bývalému klubu si připsal už druhé vítězství v sezoně. Při prvním klání v Kladně se podílel na výhře 3:2.

Jan Chábera
zdroj: ČTK autor: Vít Šimánek

Zápasy proti Spartě ale prý nebere nijak prestižně. "Působil jsem tady, takže by to mohla být taková větší motivace. Ale já jsem byl ve více klubech. Beru to jako každý jiný zápas," řekl Chábera, který přišel do Sparty v roce 2009 z Plzně, ale brzy se s klubem loučil. Zamířil pak do prvoligového Chomutova, kde se neprosadil, a následovalo angažmá ve slovinské Lublani v otevřené rakouské lize EBEL. Návrat do extraligy se mu podařil v Kladně, kam přišel v létě na zkoušku a dostal se přes Lukáše Cikánka do role jedničky.

Na Spartě se bývalý gólman Českých Budějovic, Mladé Boleslavi či Plzně mohl radovat poprvé od návratu do extraligy z čistého konta. "Musím říct, že první dvě třetiny jsme neměl zase tolik práce. Oni neměli moc přesilovky, takže se do žádného velkého tlaku nedostali. Kluci hráli výborně střední pásmo a nepouštěli je do žádných brejků dva na jednoho ani do samostatných nájezdů. Dík patří celému týmu," děkoval za svou 13. nulu v nejvyšší soutěži spoluhráčům.

HC Sparta Praha - Rytíři Kladno

Radost měl především z pokrytí šance Ivana Rachůnka v 54. minutě. "Špatně jsme to vyrazil přímo jemu na hokejku, pak už jsem si říkal, že to musím zkusit nějak odčinit. On mi trefil naštěstí lapačku. Byla tam v té době taková čtyřminutovka, kdy měli dvě tři šance, a kdyby dali gól, tak asi bylo po zápase," doplnil Chábera k pasáži hry, kdy hrála Sparta v početní výhodě.

Kladno navázalo na páteční domácí výhru nad Brnem 8:2 a po předchozích třech zápasech bez bodu opět ve vyrovnané tabulce poskočilo vpřed na osmé místo. "Ze začátku jsme hráli výborně, sbírali jsme body, hráli jsme naši hru. Pak jsme od toho trošku ustoupili, přestali jsme dávat góly, což nás stálo pár zápasů. Poslední dva už zase hrajeme naši hru. Dneska jsme se sice gólově tolik neprosadili, ale nebylo to zapotřebí. Stačil jeden gól," dodal Chábera.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy