Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Volejbalový magazín

Čeští mladíci ve čtvrtfinále MS propadli. Pětibodový Bedard přispěl k vysoké výhře Kanady

Zázrak se nekonal. Ačkoli si čeští reprezentanti do 18 let v čele s trenérem Jakubem Petrem na Kanadu věřili, schytali od favorita debakl 3:10 a na mistrovství světa skončili. Javorové listy táhl zejména talent Connor Bedard, který zaznamenal pět bodů.

Je nám líto, video expirovalo.
Sestřih utkání Kanada U18 – Česko U18

Stále ještě patnáctiletý Bedard potvrdil, proč mu je předpovídána výjimečná budoucnost. Podobně jako bývalé mladé hvězdy minulosti v čele s Johnem Tavaresem v roce 2005 nebo Connorem McDavidem v roce 2012 dostal loni také Bedard výjimku na účast v zastřešující kanadské juniorské lize CHL.

A talent naplno předvedl také ve čtvrtfinále šampionátu hráčů do 18 let v americkém Friscu. V první třetině se podílel na třech ze čtyř kanadských branek, když ke dvěma asistencím přidal i povedenou gólovou teč a po zvýšení skóre na 3:0 na konci sedmé minuty vyhnal Tomáše Suchánka z české klece.

Náhradník Oliver Šatný si pořádně nesáhl na puk a brzy inkasoval, nakonec nestačil na dalších šest střel. Bedard nakonec zkompletoval bodovou sbírku druhou trefou na začátku třetí třetiny. Z české sestavy dal spoluhráčům malou naději Lukáš Pajer, který snižoval na 1:3 v přesilové hře. Na něj ale gólově navázali jen Jaroslav Chmelař s Gabrielem Szturcem už za nepříznivého stavu.

Česká republika - Kanada 3:10 (1:4, 1:2, 1:4)

Branky a nahrávky: 9. Pajer (Brabenec), 24. Chmelař (Szturc), 49. Szturc (Marcel, Svozil) - 3. Johnston (Bedard, McTavish), 5. Roulette, 7. Bedard (Zhilkin, McTavish), 11. Stankoven (Bedard), 22. Guenther (Bedard, Wright), 37. Guenther (Othmann, Del Mastro). 47. Bedard (Stankoven, McTavish), 48. Winterton (Roulette, Pinelli), 50. Harrison (Pinelli, Winterton), 54. Wright (Zellweger). Rozhodčí: Fernandez, Rekucki – Davis (všichni USA), Poljakov (Běl.). Vyloučení: 2:4. Využití: 1:2. Diváci: 724.

ČR: Suchánek (7. Šatný) - Šedivý, D. Moravec, Svozil, Pinkas, Ticháček, Špaček - Szturc, Chmelař, Marcel - Brabenec, Kos, Marha - P. Moravec, Altrichter, Ryšavý - Pajer, Šapovaliv, Slavíček. Trenér: Jakub Petr.

Kanada: Gaudreau – Allan, Clarke, Del Mastro, Ceulemans, Zellweger, Richard, Matier – Guenther, Wright, Othmann - Stankoven, McTavish, Bedard - Stillman, Johnston, Pinelli - Winterton, Harrison, Roulette – Zhilkin. Trenér: Dave Barr.

Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články