Následuje
Brněnská laťka 2020

Čeští hokejoví junioři neudrželi vedení nad Finy a prohráli 3:4

Regina (Kanada) - Po úvodní vysoké porážce se Švédy se českým hokejistům na mistrovství světa hráčů do 20 let nepodařilo porazit Finy a prohráli 3:4. Svěřenci Jaromíra Šindela vedli po dvou třetinách brankami Kubalíka, Káni a Horáka 3:1. Finové, kteří se v Regině představili poprvé, protože v úvodním hracím dnu měli volno, srovnali ve třetí třetině a v závěru zápasu dali Čechům studenou sprchu v podobě vedoucího gólu, na který už se hokejové dvacítce nepodařilo odpovědět. Prohra českým hokejistům velice komplikuje postup do čtvrtfinále šampionátu, avšak šance na postup zde stále je. Dalším soupeřem českého mužstva bude v úterý od 20 hodin Rakousko, které je nováčkem mezi elitou.

Trenéři vsadili i přes čtyři inkasované góly během první třetiny duelu se Švédy opět na brankáře Sedláčka a brzy se ukázalo, že dobře udělali. Zlínský gólman si v úvodu zápasu připsal několik důležitých zákroků, když se vyznamenal především proti Sallinenovi, jenž se dostal za českou obranu a snažil se prosadit blafákem.

Na konci 12. minuty se však provinil proti pravidlům Ikonen, český výběr hrál svou první přesilovku v utkání a za půl minuty ji dokázal také využít. Rothovu ránu od modré usměrnil Kubalík pohotovu tečí za záda brankáře Ortia. Ještě o dvě vteřiny méně stačilo Čechům na využití další přesilovky v 17. minutě, kdy se po parádní souhře trefil zblízka Káňa.

Čeští junioři podlehli i v druhém zápse, tentokrát Finům

Slibný náskok 2:0 dokázal navíc český tým v první polovině druhého dějství ještě navýšit. Obránce Niemi zlomil při pokusu o střelu na útočné modré čáře hůl, vzápětí se na něho řítili v přečíslení Horák s Kubalíkem a Horák snadno skóroval do prázdné branky. Finové se však nehodlali smířit s porážkou a ve 38. minutě Hartikainen přesnou ranou z úhlu nad Sedláčkovo rameno snížil. Seveřané i nadále tlačili, ale stav se do druhé přestávky již nezměnil.

Třetí třetina zabrzdila dobře rozjetý vlak českých juniorů  

Velký nástup Finů do třetí třetiny přinesl šance týmu Suomi, které sice Sedláček ustál, ale čeští mladíci si museli vypomoci fauly a brzy je tak čekal nelehký úkol v podobě déle než minutu trvajícího oslabení ve třech proti pěti. Také v něm si Sedláček vedl bezchybně, jenže po návratu prvního z hříšníků Vincoura na led napřáhl Vatanen a trefil přesně. Odpovědět mohl záhy Knotek, gólman Ortio byl ovšem proti.

Ve 48. minutě se při finské přesilovce odrazil kotouč k nekrytému Rajalovi, ale tomu doslova ukradl vyrovnání z hole vynikajícím zákrokem Sedláček. Vyrovnání však přesto přišlo v 55. minutě. Sedláčka nejprve zachránila tyč, jenže poté našlápl přes celou délku kluziště bek Vatanen a parádní sólo zakončil svým druhým gólem. Finové, kteří přestříleli český tým ve třetím dějství 21:8, se nakonec dočkali i vítězné trefy. V čase 57:48 rozhodl Rask a Šindelovým svěřencům již nezbývala síla na zvrat.

Zdroj
ČT24, ČTK

Hlavní zprávy