Je nám líto, video expirovalo.

Čeští hokejisté se na úvod MS střetnou se Slovenskem

Čeští hokejisté rozehrají příští mistrovství světa v základní skupině B v Rize atraktivním zápasem se Slovenskem. Podle původních informací měli být svěřenci finského trenéra Kariho Jalonena zařazeni do skupiny A v Tampere, organizátoři turnaje však český výběr vyměnili se Spojenými státy americkými.

Radost českých hokejistů
zdroj: ČTK/Lehtikuva autor: Emmi Korhonen

Česko coby obhájce bronzových medailí z letošního MS vstoupí do turnaje první hrací den v pátek 12. května, kdy se utká se utká se svým tradičním federálním rivalem.

Následně národní tým nastoupí proti Kazachstánu (14. května), Lotyšsku (15. května), Slovinsku (18. května), Norsku (20. května), Švýcarsku (21. května) a na závěr skupiny proti Kanadě (23. května).

Podle původních plánů mělo v příštím roce MS hostit Rusko, ale kvůli invazi na Ukrajinu o něj přišlo. V Tampere, dějišti letošního turnaje, bylo rozhodnuto, že se v roce 2023 bude hrát ve Finsku a v Lotyšsku, které jako jediné projevily zájem šampionát uspořádat.

Mistrovství světa se uskuteční od 12. do 18. května, Tampere a Riga budou hostit zápasy základních skupin a dvě čtvrtfinále, semifinále a boje o medaile se odehrají ve Finsku.

Program mistrovství světa 2023 v Tampere a Rize (12.–28. května):

Skupina A (Tampere): Finsko, Švédsko, USA, Německo, Dánsko, Francie, Rakousko, Maďarsko.

Skupina B (Riga): Kanada, Česko, Švýcarsko, Slovensko, Lotyšsko, Norsko, Kazachstán, Slovinsko.

Program:

Pátek 12. května:
Skupina A: 15:20 Finsko - USA, 19:20 Švédsko - Německo.
Skupina B: 15:20 Česko - Slovensko, 19:20 Lotyšsko - Kanada.

Sobota 13. května:
Skupina A: 11:20 Francie - Rakousko, 15:20 Maďarsko - Dánsko, 19:20 Finsko - Německo.
Skupina B: 11:20 Švýcarsko - Slovinsko, 15:20 Norsko - Kazachstán, 19:20 Lotyšsko - Slovensko.

Neděle 14. května:
Skupina A: 11:20 USA - Maďarsko, 15:20 Francie - Dánsko, 19:20 Švédsko - Rakousko.
Skupina B: 11:20 Slovinsko - Kanada, 15:20 Norsko - Švýcarsko, 19:20 Česko - Kazachstán.

Pondělí 15. května:
Skupina A: 15:20 Německo - USA, 19:20 Finsko - Švédsko.
Skupina B: 15:20 Slovensko - Kanada, 19:20 Lotyšsko - Česko.

Úterý 16. května:
Skupina A: 15:20 Dánsko - Rakousko, 19:20 Francie - Maďarsko.
Skupina B: 15:20 Slovinsko - Norsko, 19:20 Švýcarsko - Kazachstán.

Středa 17. května:
Skupina A: 15:20 USA - Rakousko , 19:20 Finsko - Francie.
Skupina B: 15:20 Lotyšsko - Norsko, 19:20 Kanada - Kazachstán.

Čtvrtek 18. května:
Skupina A: 15:20 Maďarsko - Švédsko, 19:20 Dánsko - Německo.
Skupina B: 15:20 Česko - Slovinsko, 19:20 Švýcarsko - Slovensko.

Pátek 19. května:
Skupina A: 15:20 Maďarsko - Finsko, 19:20 Rakousko - Německo.
Skupina B: 15:20 Lotyšsko - Slovinsko, 19:20 Kazachstán - Slovensko.

Sobota 20. května:
Skupina A: 11:20 USA - Dánsko, 15:20 Rakousko - Finsko, 19:20 Švédsko - Francie.
Skupina B: 11:20 Česko - Norsko, 15:20 Kanada - Švýcarsko, 19:20 Lotyšsko - Kazachstán.

Neděle 21. května:
Skupina A: 15:20 Německo - Maďarsko, 19:20 USA - Francie.
Skupina B: 15:20 Slovinsko - Slovensko, 19:20 Česko - Švýcarsko.

Pondělí 22. května:
Skupina A: 15:20 Dánsko - Švédsko, 19:20 Rakousko - Maďarsko.
Skupina B: 15:20 Kanada - Norsko, 19:20 Kazachstán - Slovinsko.

Úterý 23. května:
Skupina A: 11:20 Německo - Francie, 15:20 Švédsko - USA, 19:20 Finsko - Dánsko.
Skupina B: 11:20 Slovensko - Norsko, 15:20 Česko - Kanada, 19:20 Lotyšsko - Švýcarsko.

Čtvrtek 25. května:
15:20 čtvrtfinále (Tampere), čtvrtfinále (Riga), 19:20 čtvrtfinále (Tampere), čtvrtfinále (Riga).

Sobota 27. května (Tampere):
13:20 semifinále, 17:20 semifinále.

Neděle 28. května (Tampere):
14:20 o 3. místo, 19:20 finále.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články