Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Čeští hokejisté poprvé vyjeli na olympijský led

Vancouver - Hokejová reprezentace má za sebou úvodní trénink na olympijských hrách ve Vancouveru. Po ledě arény Canada Hockey Place se však v pátek prohánělo jen sedm hráčů působících v Evropě a pokyny jim udělovala trojice trenérů. Ostatní se k týmu připojí v dalších dnech, kompletní by mělo být mužstvo až na závěrečné přípravě před úvodním zápasem proti Slovensku v úterý 16. února. Bližší informace najdete na webovém speciálu ČT zoh.cz.

Brankář Jakub Štěpánek čelil střelám šesti hráčů v čele s hlavní hvězdou mužstva a vlajkonošem české výpravy Jaromírem Jágrem. "Mám toho dost. V šesti lidech to není žádný med. A hlavně jsme unavení po cestě, k tomu velký posun. Je to ale potřeba," řekl novinářům útočník Roman Červenka.

Hokejisté do Vancouveru přiletěli ve čtvrtek pozdě večer místního času a na led se vydali druhý den v poledne. Základním cílem zhruba hodinového tréninku bylo, aby si hráči zabruslili a rozhýbali nohy. "Byl to lehčí trénink, aby se vybruslili a trochu se do toho dostali," řekl kouč Vladimír Růžička.

Žádný tvrdý dril se svými asistenty nenaplánoval i proto, že vybraní hráči patří v klubech české extraligy a KHL k hodně vytíženým. "Takže je dobře, že si dva tři dny orazí," uvedl Růžička.

Prostředí v domácí aréně Vancouveru Canucks si hokejisté pochvalovali. Šatna je velká, nedaleko od ledu a hlavně kousek od olympijské vesnice. I proto několik z nich šlo na trénink pěšky. "Při tréninku jsem měl dost času si halu prohlédnout, to je pravda. Hlavní ale je, abychom tu dobře hráli a dařilo se nám tady," usmál se Růžička.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy