Následuje
Hokej den poté

Čeští hokejisté jdou na Švédy s plnou O2 arenou v zádech

Praha – Do Channel One Cupu vstoupí čeští hokejisté duelem proti Švédsku a před zaplněnou O2 arenou. Národní výběr tak bude mít letos první příležitost otestovat si atmosféru haly, ve které bude bojovat v květnu na domácím mistrovství světa. Zápas začíná dnes v 18:30 a přímý přenos můžete sledovat na ČT sport a našem webu. Studio hokej odstartuje již o půl hodiny dříve. 

Utkání Česko - Švédsko
zdroj: LEHTIKUVA autor: Markku Ulander

"Jde nám o hodně, hrajeme doma a chceme vyhrát. První turnaj nebyl špatný, ale nevyhráli jsme. Chceme vyhrávat, hlavně doma. Pak jedeme do Soči a tam chceme taky uspět. Hráči budou pod velkým fanouškovským tlakem a já věřím, že to zvládnou," prohlásil trenér Vladimír Růžička.

Chytat bude Pavel Francouz, který dostal přednost před zkušenějším Jakubem Kovářem. "Rozhodli jsme se tak podle výkonu. Pavla máme na očích, zachytal výborně poslední utkání v Boleslavi, ale chytá dobře celou dobu. Mezi ním a Jakubem Kovářem není takový velký rozdíl, jen jsme se dohodli, kdo odchytá první utkání. Je pravda, že Pavel v takové atmosféře asi ještě nechytal, bude to pro něj zajímavé," řekl Weissmann.

Horák s řepíkem si odbudou premiéru

Mimo sestavu na první duel druhého dílu Euro Hockey Tour zůstanou tři debutanti - obránce Vladimír Eminger a útočníci Erik Hrňa a Tomáš Mertl - a zadák Vojtěch Mozík s forvardem Dominikem Simonem. Ti se dostanou do hry o víkendu v Soči. Premiérového startu se naopak dočkají proti Švédsku útočníci Roman Horák a Michal Řepík.

"Každé utkání je příprava, máme vždycky nějaké hráče, které chceme vidět. Zároveň si hráči zvykají na atmosféru a nasazení, protože je ten hokej rychlejší a důraznější. Každé utkání vede k tomu, aby se hráči připravili a my měli trošku jasno," dodal Weissmann i směrem ke květnovému domácímu mistrovství světa.

Růžička se vrátí s národním týmem poprvé do O2 areny, kde dlouhá léta koučoval Slavii. "Na všechny zápasy, na které je stadion vyprodaný nebo plný, je to dobré. Je to výborné, když se hraje doma. Ale samozřejmě se nám musí dařit, byl bych nerad, aby nás vypískali," usmíval se Růžička. "Je to příjemné. A tak, jak jsme začali první turnaj, bych chtěl, abychom pokračovali, ale s tím rozdílem, že bychom chtěli získat tři body," doplnil hlavní kouč.

V O2 areně se národní tým představil doma naposledy před rokem proti Finsku také v rámci Channel One Cupu, mezitím hrál před vlastním publikem jen dubnová dvojutkání Euro Hockey Challenge s Dánskem v Děčíně a s Norskem v Havlíčkově Brodu. "Je to první utkání doma po delší době a uděláme všechno pro to, abychom zápas vyhráli," ujistil znovu Růžička.

Švédům, s nimiž prohráli Češi v květnu v duelu o třetí místo na MS 0:3, v prvním vzájemném měření sil v této sezoně podlehli v listopadu v Helsinkách 3:4 po samostatných nájezdech a získali zatím jediný bod. "Je to důrazné a silné mužstvo. Trošku s nimi máme problémy s variantami po vhazováních. Jsou specifičtí, jak se kříží, špatně se to přebírá. Ukazujeme si nějaké věci na videu, ale toho času není zase tolik, aby se to detailně natrénovalo. Doufám, že nás nějakou novinkou nepřekvapí," dodal Weissmann.

Diváky čeká doprovodná šou

Duel se Švédskem nabídne fanouškům i bohatý doprovodný program. Před utkáním budou do Síně slávy českého hokeje slavnostně uvedeni Jan Havel, František Ševčík, Ladislav Šmíd starší a in memoriam Luděk Brábník. Je připraven videomapping, který nad ledovou plochou připomene úspěchy českého hokeje. Diváci se navíc mohou těšit, že poprvé uvidí "živé" maskoty domácího mistrovství světa v Praze a Ostravě - králíky Boba a Bobka.

Zbytek turnaje odehraje český tým v hlavním dějišti v Soči, kde v sobotu od 16:00 nastoupí proti Finsku a v neděli v poledne proti Rusku. 

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy