Češky vedly nad Finkami už o tři góly, nakonec se ale musely o výhru strachovat

Vstup do Německého poháru zvládly, i když bez problémů to nebylo. České reprezentantky vyhrály v prvním utkání turnaje v rámci Euro Hockey Tour nad Finkami 4:2. Vítěznou branku zaznamenala Michaela Pejzlová, která zvyšovala už na 3:0. Přímý přenos druhého utkání Česko – Dánsko sledujte na ČT sport Plus v pátek od 15:00.

Sestřih utkání Česko – Finsko

Svěřenkyně trenérky Carly MacLeodové vedly po první třetině už 3:0 a v Landshutu kráčely k pohodlnému triumfu. Nejprve otevřela skóre v první větší šanci Noemi Neubauerová po pohledné kombinaci s Adélou Šapovalivovou, po které prvně jmenovaná zakončovala do prázdné brány.

Program vysílání:

Pátek 10. 11.: Česko – Dánsko (15:00 ČT sport Plus).

Sobota 11. 11.: Německo – Česko (14:30 ČT sport Plus).

Úvodní dvacetiminutovku pak vylepšily Denisa Křížová povedeným gólovým bekhendem a na 3:0 upravila zblízka Pejzlová. Jenže od druhé třetiny Finky přidaly a po úvodním snížení v prostřední části přišla další korekce stavu ve třetí třetině. Závěrečný tlak Seveřanek však vyrovnání nepřinesl, naopak Šapovalivová uzavřela výsledek trefou do prázdné brány.

Německý pohár hokejistek v Landshutu:

Česko – Finsko 4:2 (3:0, 0:1, 1:1)
Branky: 8. Neubauerová, 12. Křížová, 19. Pejzlová, 60. Šapovalivová – 33. Savanderová, 46. Nylundová.