MS v ledním hokeji mužů 2024 Česko

Češky ve Falunu porazily výběr Tre kronor. Vítězství v turnaji přesto zůstalo Švédkám

Českým hokejistkám se nepodařilo zdolat Švédky v základní hrací době. Z turnaje EHT ve Falunu si odvezou 2. místo navzdory vítězství nad výběrem Tre kronor 3:2 v prodloužení.

Sestřih utkání EHT žen Švédsko – Česko

České hokejistky vyhrály v závěrečném utkání na Euro Hockey Tour ve Falunu nad Švédskem 3:2 v prodloužení, ale skončily druhé o dva body právě za domácí reprezentací.O třetím vítězství svěřenkyň trenérky Carly MacLeodové ze čtyř utkání na turnaji rozhodla v čase 62:47 druhým gólem v zápase Natálie Mlýnková.

Skóre otevřely ve 26. minutě Švédky díky trefě Liny Ljungblomové z pravého kruhu. V polovině utkání vyrovnala v přesilové hře Tereza Vanišová, ale 69 sekund před koncem druhé části vrátila Seveřankám vedení z úniku bekhendovým blafákem Ljungblomová.Ztrátu smazala ve 45. minutě střelou zpoza pravého kruhu Mlýnková, která v nastavení překonala brankářku Emmu Söderbergovou.

Turnaj Euro Hockey Tour žen ve Falunu (Švédsko)

Švédsko – Česko 2:3 v prodl. (0:0, 2:1, 0:1 – 0:1)

Branky: 26. a 39. Ljungblomová – 45. a 63. Mlýnková, 31. Vanišová.