Buly - debata expertů

Češky prohrály s neoblíbeným Švýcarskem a na Turnaji čtyř zemí skončily poslední

Nepovedené duely proti Švýcarsku pokračují. Ženská reprezentace ani tentokrát nedokázala najít recept na neoblíbeného soupeře, který ji vyřadil v olympijské baráži, a prohrála 1:3. Hymlárová sice srovnala na začátku druhé třetiny, ale poté se podruhé prosadila Benzová a skóre zápasu uzavřela Müllerová.

Hokejistky nestačily na příbramském turnaji na Švýcarsko

Trenér Petr Novák na turnaji postrádal klíčové hráčky ze zámořských soutěží a jeho tým nedokázal Švýcarkám především herním projevem konkurovat. V první třetině si jedinou šanci vytvořila hned v první minutě Tereza Vanišová, jenže vzápětí se trefila Benzová a Češky se od té doby jen bránily.

Do útočného pásma se dostaly až na začátku druhé části a hned z toho byl vyrovnávací gól, který si připsala Klara Hymlárová. Pak ale gólmanka Zechovská nestačila včas sklapnout betony a za Švýcarky se prosadila Laura Benzová.

Podobně se pak trefila také Alina Müllerová a zajistila Švýcarkám vítězství 3:1. Češky tak skončily na Turnaji čtyř zemí poslední.