Následuje
BO Ostrava Vítkovice Steel - HC Masaryk University

Češky otočily duel se Švédkami a na MS jsou nadále stoprocentní

Prohrávaly 0:1 a 1:2, výsledek ale obrátily ve svůj prospěch a k úvodní výhře nad nováčkem přidaly na mistrovství světa další triumf. České reprezentantky si poradily po Francii také se Švédskem, tentokrát 5:3 i díky dvěma brankám Natálie Mlýnkové, a vedou skupinu B s plným počtem bodů. Svěřenkyně trenéra Petra Nováka zdolaly severský tým poprvé po šesti letech.

Ženská hokejová reprezentace
zdroj: Český hokej autor: Karel Švec

Zatímco Češky vstoupily do turnaje výhrou nad nováčkem Francií 3:1, Švédky ve čtvrtek podlehly Německu 1:2 po samostatných nájezdech. A první vítězství si nedokázaly připsat ani tentokrát.

V úvodu česká čtveřice neubránila oslabení, tři vteřiny před návratem vyloučené Lédlové otevřela skóre Hanna Olssonová. Na vyrovnání Mlýnkové pak ještě v první třetině odpověděla Nordinová.

Mlýnková ale byla při střelecké chuti a přesilovku díky ní využil i český tým. Další švédský nedovolený zákrok pak potrestala Přibylová a v poslední třetině zvýraznila náskok Křížová.

Švédky odvolaly brankářku už čtyři minuty před koncem a Grahmová snížila. V poslední minutě se nejprve blýskla gólmanka Peslarová proti dorážce z bezprostřední blízkosti a Vanišová na druhé straně kluziště definitivně rozhodla.

Mistrovství světa hokejistek v Espoo (Finsko):

Skupina B: ČR - Švédsko 5:3 (1:2, 2:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 11. Mlýnková (Hymlárová), 29. Mlýnková (Tejralová, Hymlárová), 37. Přibylová (Studentová, Mrázová), 50. Křížová (Mrázová), 60. Vanišová (Horálková) - 7. H. Olssonová (Adolfssonová, Rasková), 15. Nordinová (Rasková), 58. Grahmová (Nordinová). Rozhodčí: Nakajamaová (Jap.), Senuková (Kan.) - Jaatinenová (Fin.), Linneková (Něm.). Vyloučení: 3:5. Využití: 2:1. Diváci: 1024.

Japonsko - Německo 2:3 (0:1, 0:0, 2:2).

Skupina A: Rusko - Finsko 0:4 (0:1, 0:0, 0:3), USA - Kanada 3:2.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy