Následuje
Buly

Český hokejista Dvořák bude i nadále hájit barvy Floridy

Sunrise - Český hokejový útočník Radek Dvořák bude v NHL pokračovat v týmu Floridy. Dvaatřicetiletý trojnásobný mistr světa uzavřel s Panthers jako nechráněný volný hráč novou dvouletou smlouvu, která mu zaručuje roční příjem 1,7 milionu dolarů. Oproti uplynulému ročníku si polepší o 100 tisíc dolarů.

Radek Dvořák
zdroj: Wikipedia

V nadcházející sezoně může Dvořák jako pátý český hráč po Robertu Holíkovi, Jaromíru Jágrovi, Romanu Hamrlíkovi a Petru Svobodovi překonat hranici 1000 odehraných zápasů v NHL. Na kontě jich má 976 a nasbíral 502 bodů za 194 branek a 308 asistencí. Dvořáka draftovala Floridy v roce 1995 v prvním kole jako celkově desátého v pořadí a rodák z Tábora oblékal dres Panthers do konce roku 1999, kdy byl vyměněn do New Yorku Rangers.

Přes Edmonton a St. Louis se v roce 2007 vrátil do kádru Floridy, která jej získala jako volného hráče. V první sezoně po návratu vinou zranění odehrál jen 67 zápasů a připsal 17 bodů. V uplynulém ročníku měl na kontě v 81 zápasech 36 bodů za 15 tref a 21 přihrávek. Výluku v NHL strávil v sezoně 2004/05 v Českých Budějovicích, kde začínal svou kariéru.

V roce 1996 s Floridou a o deset let později s Edmontonem si zahrál finále Stanleyova poháru, ale na trofej nedosáhl. Z 39 zápasů play off má na kontě dvě branky a pět asistencí. V říjnu si zahraje s Panthers proti Chicagu v Helsinkách. Při představení Floridy v Evropě by mělo zůstat silné české zastoupení. Pod smlouvou jsou vedle Dvořáka také brankář Tomáš Vokoun a útočníci Rostislav Olesz, Michael Frolík, Kamil Kreps a Michal Řepík.

Klub si pojistil i služby Davida Bootha, který podepsal šestiletý kontrakt na 25,5 milionu dolarů. S ročním příjmem 4,25 milionu dolarů si čtyřiadvacetiletý forvard výrazně polepší, v minulé sezoně bral 675 tisíc dolarů. V 72 utkáních uplynulého ročníku zaznamenal 60 bodů za 31 branek a 29 asistencí. Celkově za tři sezony v NHL nasbíral ve 193 utkáních 110 bodů.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy