Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

České hokejové hry: V nominaci je 17 hráčů z KHL

Praha - Sedmnáct hráčů z Kontinentální ligy včetně čtyř z pražského Lva zařadil reprezentační trenér Alois Hadamczik do nominace na České hokejové hry. Nechybí mezi nimi útočník Roman Červenka, který po odchodu z NHL z týmu Calgary posílil Petrohrad. V kádru na první turnaj série Euro Hockey Tour (EHT), který se bude hrát od 29. srpna do 1. září v Pardubicích, není žádný nováček.

Alois Hadamczik
zdroj: ČTK autor: Vít Šimánek

V úvodu olympijské sezony sází reprezentační kouč na stabilní reprezentanty. S výjimkou Červenky, jenž se vrací do národního týmu poprvé od prosince 2011, a zlínského útočníka Petra Holíka se všichni představili během uplynulé sezony. Holík dostává příležitost poprvé od přípravy na světový šampionát v loňském roce.

Alois Hamdaczik: "Týmy přijedou v silné sestavě. Hrajeme před domácím publikem, ale je začátek sezony, takže jsme (při skládání mužstva) museli čerpat ze zkušeností z minulosti a postavit silný tým."

Devět zástupců současného kádru se zúčastnilo květnového mistrovství světa ve Stockholmu, kde český tým po čtvrtfinálové porážce se Švýcarskem skončil až sedmý. Byli u toho brankář Alexander Salák, obránci Petr Čáslava, Jakub Nakládal a útočníci Petr Hubáček, Zbyněk Irgl, Jan Kovář, Petr Koukal a Petr Vrána.

Vedle 17 hráčů z KHL je dalším krajánkem Hubáček z finské Jyväskylä. Ze Lva Hadamczik nominoval Novotného, Vránu, Nakládala a Ondřeje Němce. Domácí extraliga má zastoupení v podobě pětice Ivan Rachůnek, Tomáš Rolinek (oba Sparta), Holík a Petr Zámorský (oba Zlín) a Michal Barinka (Vítkovice).

Program:

Čtvrtek 29. srpna: 17:00 ČR - Finsko, 17:30 Rusko - Švédsko (Petrohrad).

Sobota 31. srpna: 13:00 Rusko - Finsko, 17:00 ČR - Švédsko.

Neděle 1. září: 13:00 Švédsko - Finsko, 18:00 ČR - Rusko.

Vedle EHT, v němž se představí na východě Čech proti Finsku, Švédsku a Rusku, uvidí fanoušci národní tým na domácí půdě ještě 19. prosince v rámci Channel One Cupu v duelu s Finskem a v dubnu ve dvojutkáních Euro Hockey Challenge proti Dánsku (předběžně okolo 12. a 13. dubna) a proti Norsku (19. a 20. dubna). Reprezentace v nadcházející sezoně může sehrát až 35 zápasů.

Nominace na České hokejové hry (29. srpna - 1. září): Brankáři: Jakub Kovář (Jekatěrinburg/KHL), Alexander Salák (Petrohrad/KHL). Obránci: Jakub Nakládal, Ondřej Němec (oba Lev Praha/KHL), Michal Barinka (Vítkovice), Petr Zámorský (Zlín), Petr Čáslava (Čerepovec/KHL), Lukáš Krajíček (Dinamo Minsk/KHL), Filip Novák (Dynamo Moskva/KHL), Marek Trončinský (Chanty-Mansijsk/KHL). Útočníci: Ivan Rachůnek, Tomáš Rolinek (oba Sparta Praha), Jiří Novotný, Petr Vrána (oba Lev Praha/KHL), Petr Holík (Zlín), Roman Červenka (Petrohrad/KHL), Petr Hubáček (Jyväskylä/Fin.), Zbyněk Irgl (Dinamo Minsk/KHL), Lukáš Kašpar (Doněck/KHL), Petr Koukal (Nižněkamsk/KHL), Jan Kovář (Magnitogorsk/KHL), Jakuk Petružálek (Chabarovsk/KHL), Michal Vondrka (Slovan Bratislava/KHL).

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy