České hokejistky udolaly Švýcarky až v prodloužení, dvě trefy zaznamenala Mrázová

České hokejistky porazily na turnaji v Liberci Švýcarsko 4:3 v prodloužení a před závěrečným hracím dnem akce Euro Hockey Tour mají stále šanci na celkové prvenství. Aktuálně jsou s pěti body čtvrté, o dva body za vedoucím Finskem. Utkání rozhodla v čase 64:10 kapitánka Aneta Tejralová.

Sestřih utkání Švýcarsko – Česko

Češky po dvou gólech Kateřiny Mrázové, z nichž ten první vstřelila efektně takzvanou "kyselovkou", vedly 2:0, ve druhé třetině ale náskok v rozmezí 91 sekund ztratily.

Svěřenkyně kanadské trenérky Carly MacLeodové poté opět posunula do vedení Michaela Pejzlová, Švýcarsky ale znovu dokázaly srovnat krok. V prodloužení zajistila Češkám druhý bod po třetí asistenci Terezy Vanišové v zápase Aneta Tejralová.

V neděli se Češky utkají se Švédskem, předtím nastoupí vedoucí Finky proti zatím posledním Němkám, které ještě v Liberci nebodovaly.