MS v ledním hokeji mužů 2024 Česko

České hokejistky se vrátily na vítěznou vlnu. Výběr Německa s přehledem porazily

České hokejistky zvládly zápas proti německému výběru poměrem 6:1 a po páteční prohře s Finkami se vrátily na vítěznou vlnu. Svěřenkyně Carly MacLeodové dominovaly po celou dobu zápasu. Dvěma góly se blýskly útočnice Klára Hymlárová a Natálie Mlýnková, Tereza Vanišová zaznamenala tři asistence. V posledním zápase EHT ve švédském Falunu vyzvou Češky domácí reprezentaci. Přímý přenos utkání Česko – Švédsko sledujte v neděli od 12:50 na ČT sport Plus.

Sestřih utkání Česko – Německo

Češky rozhodly už v první třetině, kterou ovládly 3:0. V její polovině otevřela skóre Hymlárová, která se znovu prosadila ve 14. minutě. V čase 17:03 krátce po skončení přesilové hry skórovala také Denisa Křížová.

Po 27 sekundách závěrečné části se šikovně uvolnila Mlýnková a z pozice mezi kruhy upravila na 4:0. Ve 47. minutě sice snížila Luisa Welckeová, ale za 15 sekund odpověděla opět Mlýnková. Výsledek dovršila v čase 53:17 Tereza Radová.

Turnaj Euro Hockey Tour žen ve Falunu (Švédsko):

Česko - Německo 6:1 (3:0, 0:0, 3:1)

Branky: 11. a 14. Hymlárová, 41. a 47. Mlýnková, 18. Křížová, 54. Radová - 47. Luisa Welckeová.

17:00 Švédsko - Finsko.