Buly - debata expertů

Česká enkláva z Petrohradu si zahraje ve finále Spengler Cupu

Davos (Švýcarsko) - Hokejisté Petrohradu se čtyřmi Čechy postoupili do finále Spenglerova poháru, když zdolali Ženevu 4:3 v prodloužení. Tým trenéra Václava Sýkory a asistenta Jana Votruby dnes prohrával po první třetině už 0:3, ale v druhém dějství vyrovnal a po akci Petra Čajánka rozhodl ve třetí minutě nastavení Anton But. O turnajový triumf se SKA utká na Silvestra s Kanadou.

Do branky Petrohradu se postavil od začátku Maxim Sokolov, ale vydržel jen úvodní dvacetiminutovku. Po trefách Parka, Tomse a Dérunse jej od druhé části vystřídal český reprezentant Jakub Štěpánek, který už soupeři nepovolil skórovat. Ztrátu smazali už do 36. minuty Fransson, Denisov a Martensson. V běžné hrací době rozhodnutí nepadlo. V nastavení pak vybojoval Čajánek u mantinelu puk pro Buta, který vybruslil před branku a překonal v čase 62:37 gólmana Stephana.