Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Češi zkusí poprvé v sezoně vyzrát na Finsko, chytat bude Furch

Oulu - Čeští hokejisté nastoupí v úvodním duelu dvojutkání Euro Hockey Tour proti domácímu Finsku v brance s Dominikem Furchem. Svěřenci trenéra Vladimíra Vůjtka se pokusí výběr Suomi na třetí pokus poprvé v sezoně porazit. V listopadu v Helsinkách podlehli Finsku 1:2 a v prosinci v Praze 0:3. Přímý přenos sledujte od 17:00 na ČT sport a našem webu.

Dominik Furch
zdroj: ČTK autor: Jaroslav Ožana

"Chytat bude Furch a předpokládáme, že se brankáři budou střídat. V sobotu nastoupí Francouz," řekl Vůjtek s odkazem na sobotní druhý duel v Kouvole.

Do hry se zapojí poprvé i posily z NHL - útočník Jiří Sekáč z Arizony a obránce Michal Jordán z Caroliny, který s týmem až dnes poprvé trénoval. Na úterní sraz v pražské Tipsport Aréně dorazil přímo po příletu ze zámoří, ale na ledě chyběl, protože neměl k dispozici hokejky, které se mu zpozdily. "Už dorazily, akorát jsem si je uřízl trochu delší, tak jsem si s pukem moc nerozuměl. Snad se dám do pořádku," usmíval se Jordán.

Je nám líto, video expirovalo.
Reprezentace odletěla do Finska i s uzdraveným obráncem Kolářem

Mimo sestavu zůstane obránce Tomáš Voráček, jako třináctý útočník bude připravený Tomáš Urban. Poprvé v pátém utkání přípravy na květnové mistrovství světa v Rusku ale nastoupí obránce Jan Kolář, který měl problémy s ramenem. "Chceme, aby hrál. On chce taky. Je to vlastně poslední možnost, kdy se může dostat do hry," podotkl Vůjtek, že po doléčení už potřebuje otestovat zadáka Chabarovsku v ostrém utkání.

Finové zůstávají jediní ze soupeřů v EHT, s kterými Češi v této sezoně nebodovali. "Je to takový nepříjemný soupeř. Oni mají perfektně propracovanou obranu, už to tak hrají roky. Když mají šanci, tak jsou schopní důrazně napadat, potom se odsouvají až na červenou čáru a od ní brání důsledně," uvedl Vůjtek.

I proto Češi proti Suomi vstřelili v sezoně ve dvou zápasech jediný gól. "Jak jsem říkal, stáhnou se na půlící čáru, pak jsou agresivní proti hráči s kotoučem. Těžko se dostává před jejich bránu, většina té hry je potom v rozích a odtamtud branky nepadají," doplnil reprezentační kouč.

"Věříme, že to tento týden bude živější než ve druhém zápasu ve Švýcarsku. V prvním jsme hráli dobře. I když jsme ho prohráli, tak jsme ho rozhodně odehráli líp než ten druhý. A věříme, že kluci budou stačit s Finy bruslit," doplnil Vůjtek.

V tabulce Euro Hockey Tour jsou Češi s 10 body třetí o skóre před Finskem, na druhé Rusko ztrácejí bod a na vedoucí Švédsko sedm bodů. Švédové budou hrát rovněž dnes a v sobotu s Ruskem doma v Södertälje a Västaras.

Pravděpodobná sestava ČR:

Furch - Jeřábek, Jordán, Kundrátek, Kempný, Zámorský, Kolář II, Hrabal, M. Doudera - Gulaš, Červenka, Vincour - Kašpar, Koukal, Zaťovič - Sekáč, P. Holík, D. Kubalík - Jarůšek, Kousal, T. Zohorna - Urban.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy