Následuje
MS 2020 Německo

Češi si na Hlinkově memoriálu semifinále nezahrají, Švédům nedali ani gól

Břeclav – Semifinále Memoriálu Ivana Hlinky se bude hrát poprvé od roku 2011 bez české osmnáctky. Svěřenci trenéra Roberta Reichela nezvládli závěrečný duel v základní skupině se Švédskem, který byl zároveň přímým soubojem o postup, prohráli 0:2 a čeká je boj o páté místo, v němž narazí na USA. Výběr Tre Kronor čeká vítěz skupiny B Finsko.

Trenér Robert Reichel (uprostřed) na lavičce české osmnáctky
zdroj: ČTK autor: Paprskář Pavel

Český tým, který hrál loni na prestižní domácím turnaji finále, se mohl dostat do vedení ve třetí minutě po šanci Kristiana Reichela. Pak měli domácí k dispozici tři přesilovky a v té třetí v 25. minutě minul v dobré pozici Vála.

Češi se také ubránili v oslabení, v 33. minutě pomohla Brízgalovi tyč po Boakvistově pokusu. Český gólman pak zlikvidoval další šance Švédů a osm sekund před druhou pauzou mohl otevřít skóre z trestného střílení Pšenička, ale Gustavssona mezi betony neprostřelil.

V úvodu třetí části pomohla Reichelovu výběru po Oskarově střele znovu tyč, v 46. minutě už se ale Seveřané radovali po Brattově gólu. V čase 50:50 pojistil jejich náskok Oskar a naději pro český tým nedokázal vykřesat ani minutu a půl před koncem Kofroň.

Memoriál Ivana Hlinky hokejistů do 18 let:

Skupina A (Břeclav): ČR - Švédsko 0:2 (0:0, 0:0, 0:2) Branky: 46. Bratt, 51. Oskar.

Skupina B (Bratislava): Rusko - Finsko 0:3 (0:0, 0:1, 0:2), Slovensko - USA 3:7 (0:2, 1:2, 2:3).

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy