Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Řecko - římský zápas

Češi prohráli i s Ruskem a skončí na Karjale poslední

Helsinki - Čeští hokejisté na letošním turnaji Karjala totálně propadli. Prohráli i ve třetím vystoupení s Ruskem, ve kterém navíc nevstřelili ani gól. O výsledku 0:2 rozhodly slepené trefy Popova a Varnakova z úvodu třetí třetiny. Svěřenci trenéra Aloise Hadamczika při obhajobě loňského triumfu na turnaji obsadili poslední, čtvrté místo, které jim patří i v seriálu Euro Hockey Tour, kde mají na kontě po šesti zápasech tři body.

Utkání Česko - Rusko
zdroj: ČTK/AP autor: Jussi Nukari

Do české branky se stejně jako v sobotu postavil Jakub Kovář a opět byl hlavní postavou týmu. Při Douderově čtyřminutovém vyloučení si připsal několik výborných zákroků. Nepřekonal jej Nikulin ani Panarin. V 8. minutě mu pomohla po Zubarevově střele tyč.

Jerjomenko v ruské brance měl naopak minimum práce, jeho pozornost vyzkoušeli Nakládal, Vrána nebo Krajíček, vážnější šance to ale nebyly. To Jakub Kovář musel řešit složitější situace, v 17. minutě ho prověřil hned dvakrát na brankovišti pohotově tečující a dorážející Timkin.

Ve druhé části reprezentace vyrovnala se sbornou opticky krok a Jerjomenko měl před polovinou duelu i více práce. Stejně jako Jakub Kovář ale držel čisté konto. Po chybě v ruské rozehrávce jej nepřekonal Petružálek, gólem neskončila ani akce Jana Kováře v přesilové hře.

Druhá polovina prostřední dvacetiminutovky se nesla ve znamení českých vyloučení. Rusové měli dokonce 57 sekund výhodu přesilových her pět na tři, gól ale vstřelit nedokázali. Panarina vychytal Jakub Kovář, hned dvakrát nemířil přesně v ideální pozici Popov.

Na začátku třetí třetiny útočník Omsku tečoval pohotově Pěrežoginovu střelu od modré a otevřel skóre. O 34 sekund později se Rusové prosadili podruhé, když na konci rychlé kombinace druhé formace byl přesně střílející Varnakov. Rusko tak po 68 sekundách třetí třetiny zlomilo zápas na svou stranu.

"Vypadá to, že to rozhodlo celý zápas, ale mohlo to dnes rozhodnout cokoliv. Měli dlouhou přesilovku pět na tři, a kdybychom vyhráli, mohli jsme říct, že ubráněná pět na tři rozhodla. Mohly to být dva zákroky v přesilovce v první třetině," řekl Jakub Kovář, podle nějž tým nastoupil do poslední části trochu laxně. I proto, že z kabiny přišel na střídačku pozdě. "Neměli jsme ani čas se rozkoukat. Byli jsme trošku nepřipravení," přiznal Kovář, který byl stejně jako v sobotu proti Finsku nejlepším hráčem zápasu.

Češi se snažili utkání zdramatizovat, vytvořit si převahu ale nedokázali. I nadále musel nebezpečnější šance likvidovat Jakub Kovář, kterého prověřili Pěrežogin nebo Těreščenko. Skóre už se ale nezměnilo. "Snažili jsme se to otevřít, ale vypadalo to, že jsme neměli síly. V celém zápase nás Rusové moc nepustili do šancí. Že bychom měli nějaké vyložené, to ne. Hráli 1-4 a celý zápas jsme jezdili do plných," uvedl obránce Tomáš Kaberle. Reprezentace tak potřetí v sezoně a podruhé na Karjale vyšla střelecky naprázdno.

Česko - Rusko 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 41. Popov (Pěrežogin), 42. Varnakov (Burmistrov, Panarin). Rozhodčí: Fonselius, Kaukokari - Hägerström, Puolakka (všichni Fin.). Vyloučení: 7:3. Bez využití. Diváci: 6777.

Česko: Jakub Kovář - Doudera, T. Kaberle, Nakládal, Piskáček, Krajíček, Kutlák (44. Krejčík) - Irgl, Jan Kovář, Hubáček - Petružálek, Vrána, I. Rachůnek - Sekáč, Roman, Rolinek - Kašpar, Kousal, Buchtele. Trenéři: Alois Hadamczik a Josef Paleček.

Rusko: Jerjomenko - Nikulin, Alexandrov, Čudinov, Medveděv, Zubarev, J. Birjukov, Kiselevič, Rjasenskij - Pěrežogin, Těreščenko, Popov - Varnakov, Burmistrov, Panarin - Gluchov, Kablukov, Prochorkin - Tichonov, Timkin. Trenér: Zinetula Biljaletdinov.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy