Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
KOWAX Valašské rally ValMez 2020

Češi hlásí velkou posilu. K týmu se připojí Sobotka

Paříž – Povolat Vladimíra Sobotku na mistrovství, nebo nepovolat? To byla jedna ze zásadních otázek, která v posledních dnech vrtala hlavou českým trenérům. Nakonec se rozhodli pro první možnost a hráč St. Louis, jemuž klubová sezona v NHL skončila v neděli, by se měl k reprezentaci přidat v pátek. Duel s Nory tak bude ještě bez něj.

Vladimír Sobotka
zdroj: ČTK autor: Roman Vondrouš

Devětadvacetiletý centr by měl zaplnit jedno z posledních dvou volných míst na soupisce určené pro hráče v poli. V sestavě by se Sobotka teoreticky mohl objevit hned v pátek, kdy se Češi od 16:15 utkají se Slovinskem. Další utkání čeká svěřence trenéra Josefa Jandače v neděli proti domácí Francii.

Ještě po dopoledním tréninku reprezentace asistent trenéra Jaroslav Špaček uvedl, že vedení týmu zvažuje, zda Sobotku do Paříže pozvat. Samotný hráč v minulých dnech potvrdil, že je zdravotně v pořádku a je připraven na turnaji startovat. "Je na čekačce. Vláďa letí domů a je připravený na náš telefonát," řekl Špaček.

O pět hodin později již bylo jasno a účastník dvou mistrovství světa a loňského Světového poháru do Paříže přiletí. Odchovanec Třebíče figuroval v nominaci reprezentace na MS již na začátku přípravy, ale nejprve měl problémy se zády a poté se domluvil na smlouvě se St. Louis a odletěl do zámoří.

Sobotkova nominace snižuje šance útočníků Petra Holíka a Jakuba Lva na dopsání na soupisku, na níž je momentálně sedm obránců a 13 forvardů. Holík přitom po vyléčení zraněné klíční kosti přiletěl do Paříže v pondělí. S mužstvem v dějišti turnaje trénují i obránci Jan Kolář a Libor Šulák.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy