Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
II. kvalifikace na 130. Velkou pardubickou se Slavia pojišťovnou

Češi chtějí napravit zápas s Finskem, v cestě jim ale stojí hvězdné Rusko

Moskva - Čeští hokejisté se v Moskvě pokusí napravit dojem z úvodního nevydařeného vystoupení na turnaji Channel One Cup. Svěřence trenéra Aloise Hadamczika, kteří ve čtvrtek v Helsinkách prohráli s Finskem 2:3, ale nečeká nic jednoduchého - utkají se s hvězdami nabitým výběrem Ruska. Sborná bere druhý díl seriálu Euro Hockey Tour jako generálku na olympijské hry v Soči. Utkání sledujte živě od 10:30 na programu ČT sport a našem webu, komentují Robert Záruba a Milan Antoš.

Česko - Rusko
zdroj: ČTK/AP autor: Martti Kainulainen

"Víme, jaký soupeř proti nám stojí. Je jen škoda, že se neutkáme na závěr turnaje, že to bylo vylosované tak, že se tento pro obě strany prestižní souboj odehraje už v sobotu. To mě trochu mrzí," uvedl Hadamczik ještě před začátkem turnaje. Sborná ve čtvrtek ve vyprodané Chodynce přehrála Švédy 5:1, když čtyři góly vstřelili ruští hráči ve druhé třetině. A daly o sobě vědět všechny hvězdy - na brankách se podíleli Alexandr Ovečkin, Pavel Dajcuk, Jevgenij Malkin i Ilja Kovalčuk.

"Všichni mají svou kvalitu, proto září v NHL, ale pro mě je jednoznačně nejlepším a nejkomplexnějším hráčem Malkin. Všichni jsou ale extratřída," uvedl Hadamczik. Bránění elitních ruských útočníků bude o to složitější, že kouč Zinetula Biljaletdinov je rozdělil do tří formací. "Všichni umí dát gól, ale platí, že lídrem je Malkin, což ukázal na posledním mistrovství světa," poukázal Hadamczik na triumf Ruska na letošním šampionátu ve Finsku a Švédsku.

Po většinu zápasu nevýrazný výkon proti Finům by se na českých hráčích, kteří se do Moskvy přesunuli včera dopoledne, neměl podepsat. Alespoň v to věří asistent trenéra Josef Paleček. "My i hráči víme, že nás čeká silný soupeř se spoustou hvězd. Určitě se na to všichni připravíme. Na čtvrteční zápas musíme zapomenout," uvedl Paleček.

Po porážce s Finy se Hadamczik rozhodl udělat změny v sestavě. Hrát nebude jedna z posil z NHL Jakub Voráček; společně s Tomášem Plekancem a Petrem Nedvědem tak v elitním útoku nastoupí Jakub Svoboda, do čtvrté formace se posunul Jakub Orsava. V základní šestici obránců poté Jakuba Kindla nahradí Ondřej Němec.

Je nám líto, video expirovalo.
Češi před utkáním s Ruskem

Pravděpodobná sestava českého týmu:

Pavelec - Kutlák, Nakládal, F. Novák, Němec, R. Polák, Škoula, Kindl - P. Nedvěd, Plekanec, J. Svoboda - Hemský, Krejčí, Michael Frolík - Petružálek, Koukal, Rolinek - M. Růžička, Jan Kovář, Orsava - Honejsek.

V brance bude sborné čelit Ondřej Pavelec, který se výborným výkonem podílel na české výhře 2:1 v předchozím dílu EHT na turnaji Karjala. "Bude to zase asi vyhecované a uvidíme, jak se s tím popereme," odtušil Pavelec. Extra přípravu na obávané ruské ostřelovače ale nechystá. "Budu vědět a dobře vnímat, kdo na tom ledě je a kdo proti mně hraje, ale že bych se nějak speciálně připravoval, to ne," uvedl Pavelec.

"Bude to mimořádný zápas. Čekám, že přijde plný stadion a atmosféra bude vynikající. Pak to pomáhá oběma týmům, tak se pokusíme toho využít," podotkl bek Filip Novák. "Bude to bitva. A pokud ne, pak to bude znamenat, že jsme do toho nedali všechno," doplnil.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy