Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Olympijský magazín

Červenka zůstává ve Švýcarsku. S Rapperswilem prodloužil smlouvu

Roman Červenka bude i nadále působit ve Švýcarsku. Český hokejový útočník prodloužil o rok smlouvu s týmem Rapperswil-Jona. S vedením Lakers se s ohledem na současnou nejistou dobu kvůli pandemii koronaviru dohodl na různých možnostech a případných omezeních, která kontrakt zahrnuje.

Roman Červenka
zdroj: ČTK autor: Šulová Kateřina

"Roman Červenka ukázal v této těžké době ohromnou solidaritu směrem ke klubu, jeho fanouškům, sponzorům a vůbec celé rodině Lakers. Moc nás těší, že se nám s Romanem podařilo společně najít řešení, které je za současných okolností fér pro obě strany, a že budeme mít tak výjimečného hráče zpátky v našem mužstvu," uvedl klub v tiskové zprávě.

Čtyřiatřicetiletý mistr světa z roku 2010 Červenka, jenž má zkušenosti vedle jiného také z NHL a KHL, odehrál ve Švýcarsku čtyři poslední sezony. Hájil tam barvy Fribourgu a Curychu a od minulého ročníku začal oblékat dres Rapperswilu. Po zdravotních problémech v úvodu sezony odehrál celkem 32 zápasů a zaznamenal 41 bodů za 14 branek a 27 asistencí.

Celkem má pražský rodák v základní části švýcarské NLA bilanci 130 zápasů a 150 bodů (48+102), v play-off přidal při 19 startech 22 bodů za šest gólů a 16 nahrávek.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy