Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Sportovní zprávy

Červenka už je hráčem Lva, ve středu bude hrát

Praha - Hokejový útočník Roman Červenka se při výluce zámořské NHL stal definitivně hráčem pražského Lva. S vedením klubu působícího v Kontinentální lize podepsal kontrakt do konce sezony. Za nováčka soutěže poprvé nastoupí ve středu. Jakmile však výluka skončí, přesune se do Calgary, jemuž patří v zámoří.

Roman Červenka se raduje z gólu
zdroj: ČTK autor: Michal Doležal

Reprezentační forvard, jenž za měsíc oslaví sedmadvacetiny, načal sezonu v extraligové Slavii a měl posílit sestavu Lva již před třemi týdny, ale jeho plány přibrzdily zdravotní potíže se zády. Zranění však doléčil a již v úterý má odletět s mužstvem do Novgorodu k dalšímu zápasu KHL.

"Měl jsem natržený snad mezižeberní sval a léčení zabralo docela dost času. Teď je to v pohodě, samozřejmě zápasové zatížení je zase o něčem jiném, ale já věřím, že to bude dobré," řekl Červenka, který hrál soutěžní utkání za Slavii naposledy v polovině října. "Už to čekání bylo dlouhé, tak jen doufám, že všechno bude v pohodě, až se zase po dlouhé době podívám do Ruska," věřil Červenka.

Poslední dny už trénoval v plném zatížení se Lvem. "Nějakou dobu jsem nemohl vůbec nic dělat, tak jsem chodil jen na rehabilitace, mikroproudy a další věci. Teď už jedu naplno v útočných formacích," přiblížil Červenka, na něhož bude nově jmenovaný kouč hodně sázet. "Nevím, jak to bude zítra, ale dnes jsme byli v lajně s Kubou Voráčkem a Jirkou Novotným," prozradil. "Doufám, že to bude fungovat a začne se vyhrávat, aby se vytvořila v kabině zase trošku pohoda. Jsou to všechno těžké zápasy, ale Lev určitě nehrál špatně," doplnil Červenka.

Hokejisté Lva
zdroj: ČTK autor: Šulová Kateřina

Červenka se vrací do soutěže, v níž v minulém ročníku působil v barvách Avangardu Omsk. A v KHL se mu náramně dařilo - za dvě sezony ve 137 zápasech včetně play-off nasbíral 130 bodů za 70 branek a 60 asistencí a stal se dokonce nejlepším střelcem ligy. Herní pohodu prokázal i v tomto ročníku, kdy společně s jiným útočníkem ze zámoří Vladimírem Sobotkou výrazně pozvedli hru Slavie.

Červenka si v devíti odehraných utkáních připsal 13 bodů díky pěti gólům a osmi nahrávkám. "Byli jsme s Vláďou Růžičkou od začátku domluvení pro případ výluky, ale s tím, že bych pak chtěl hrát nejlepší ligu v Evropě. Účelem bylo pomoct Slavii. Kéž by to tak bylo i tady," přál si Červenka. "Věřím, že si tady s klukama zahraju dobrý hokej a zároveň pomůžu Lvu," doplnil.

Měl by nastupovat s oblíbenou desítkou na zádech. Souboj se svým bývalým týmem Omskem nijak extra nevyhlíží. "Vím, že to tam přijde nějak v lednu, protože jsem koukal, jak program zápasů vypadá a kdy nás čekají tripy po arénách soupeřů. Také může ale každým dnem skončit výluka v NHL... Zrovna tak můžou zrušit celou sezonu. Zatím to nijak neřeším," přemítal Červenka.

Jeho dlouholetý sen o vstupu na jeviště slavné NHL se neustále den za dnem oddaluje. "Nejvíc mi na tom vadí ta nejistota. Kdybychom věděli, že třeba sezona už vůbec nebude, nebo se začne v prosinci, v lednu, ale takhle člověk nic neví a nemůže cokoliv plánovat. To není dobré, ale beru to, jak to je," uzavřel Červenka.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy