Slovensko - Česko

Červenka si připsal čtyři body, Omsk má nakročeno do semifinále

Moskva - Hokejový útočník Roman Červenka pomohl čtyřmi body za dva góly a dvě asistence k výhře Omsku 5:3 v Magnitogorsku ve čtvrtém čtvrtfinále KHL. Porážku Metallurgu, jenž už prohrává 1:3 na zápasy, neodvrátil dvěma brankami Tomáš Rolinek. Postup do semifinále může Červenka se svým týmem slavit už ve čtvrtek v pátém duelu před vlastními fanoušky.

Roman Červenka v dresu Omsku
zdroj: hc-slavia.cz

Červenka vstřelil dva góly během 73 sekund ve druhé třetině a zvýšil na 3:1. Domácím se podařilo ještě do přestávky vyrovnat, i díky druhé brance Rolinka, jenž se dvakrát v zápase trefil v přesilových hrách.

Vítěznou trefu zaznamenal ve 47. minutě Popov po Červenkově přihrávce, přičemž stejná dvojice se postarala už o úvodní branku utkání. Omsk minutu před koncem pečetil vítězství díky Volkovovi, jenž při power play Magnitogorsku skóroval do prázdné branky.

Reprezentační útočník Červenka se díky dnešnímu představení dostal do čela kanadského bodování i tabulky střelců bojů o Gagarinův pohár. Na kontě má po osmi zápasech 14 bodů a osm gólů.