Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Maximum pro zdraví

Červenka: Působiště v Petrohradu by pro mne mohlo být malou výhodou

Praha – Roman Červenka má za sebou povedený turnaj, kdy v Soči pravidelně nastupoval a dokonce proměněným nájezdem rozhodl utkání se Švédskem. Není tak od věci uvažovat o olympijské nominaci - Červenka je o čtyři roky starší a zkušenější než ve Vancouveru, kam odjel ještě z pražské Slavie jako benjamínek. Do karet by mu mohlo hrát i to, že je z Petrohradu zvyklý na evropské rozměry kluziště.

Je nám líto, video expirovalo.
Rozhovor Roberta Záruby s Romanem Červenkou

Širší a užší kluziště, to je odvěký problém v aklimatizaci hráčů z NHL na velkých turnajích. "Hokej na malém a širším kluzišti je určitě jiný. Pořád je to ale jen hokej a hráči, kteří pojedou ze zámoří, jsou tak kvalitní a zkušení, že těch pár metrů postupem času nebude hrát takovou roli," myslí si Červenka. "Samozřejmě první zápasy asi nebudou jednoduché, je tam taky velký časový posun mezi Ruskem a Amerikou. Malá výhoda by to tak (pro mě) možná být mohla," dodává ke svým šancím na olympijskou nominaci.

Červenka už na olympijských hrách startoval – před čtyřmi lety ve Vancouveru nejprve nastupoval ve formaci s Jágrem a Čajánkem, pak se přesunul mezi Krejčího a Fleischmanna. "Pro mne ta olympiáda byla velký skok, šel jsem tam z extraligy. S Jágrem byl krátký čas na to se sehrát, Krejčí a Fleischmann naopak jsou stejně staří, takže tam to pro mě v tu dobu bylo jednodušší," vzpomněl na své cesty sestavou ve Vancouveru.

Roman Červenka o pozici Ilji Kovalčuka v Petrohradu:

"Je znát, že on je doma. Nemyslím si, že by byl nemluvný, naopak je ho slyšet dost. Možná že se chová jinak v Rusku a NHL. Je znát, že je lídr a kapitán, řeší spoustu věcí mezi kabinou a trenérem. Je cítit, že je to hlavní osoba týmu."

Červenka v současnosti nastupuje v KHL za Petrohrad. "Je cítit, že je to největší a nejbohatší klub v Evropě. Když to tak řeknu, tak ten klub řídí celou KHL. Nic jiného než titul nepřipadá v úvahu," má jasno o ambici Petrohradu v této sezoně. Olympiáda však alespoň zatím v kabině není tématem. "Člověk ani neví, jestli se tam dostane. Takže zatím se to neřešilo. Pro Rusy ale nic jiného existovat nebude," uzavřel. 


Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy