Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
S ČT sport na vrchol aneb nová energie českého lyžování

Červenka možná odejde za Jágrem do Omsku

Praha - Nejproduktivnější hráč hokejové extraligy Roman Červenka má namířeno po odchodu ze Slavie Praha do ruského Omsku. Čtyřiadvacetiletého útočníka si prý vyhlédl jako posilu Jaromír Jágr, jenž právě prodloužil v sibiřském klubu smlouvu o další rok, píše deník Sport. Oba si zahráli v jednom útoku na olympijských hrách ve Vancouveru a nyní by mohli společně nastupovat i na mistrovství světa v Německu.

Červenka dával najevo, že chce zkusit štěstí v NHL, ale nakonec podle všeho zamíří do Kontinentální ligy. "K nějakému kontaktu došlo, s Omskem jednáme. Ale ještě nic podepsaného není," řekl Sportu hráčův agent Aleš Volek. Podle deníku se Volek sešel o víkendu během Švédských her ve Stockholmu s šéfem Omsku Anatolijem Bardinem a dohodli se na všech podmínkách lukrativní smlouvy.

"Nejdřív jsme přemýšleli jenom o NHL, ale na základě možného spojení s Jágrem jsme začali uvažovat o Omsku. Romana to může herně posunout dál," míní Volek.

Červenka, který před dvěma lety pomohl Slavii k titulu a nyní mu v pražském klubu skončila smlouva, se zatím nechce ke svému dalšímu angažmá vyjadřovat. Do KHL ho už loni lákalo Dynamo Moskva, ale Slavia svého odchovance udržela. Červenka se vyjadřovat nechce. "Soustředím se jenom na národní tým. Všechno řeší můj agent," prohlásil hráč. Červenka se s Jágrem potkají na ledě již dnes, oba se sejdou na tréninku národního týmu.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy