Červenka čtvrtým gólem v sezoně pomohl k výhře Omsku

Moskva - Nejlepší střelec uplynulé sezony Roman Červenka táhne svými góly Omsk i v novém ročníku KHL. Český hokejový útočník pomohl Avangardu čtvrtou trefou v sezoně k vítězství 4:3 nad Spartakem Moskva. Pětadvacetiletý Červenka se prosadil ve 38. minutě a poslal svůj tým do vedení 3:2. Hostům se sice podařilo ještě do přestávky vyrovnat, ale o vítězství týmu českého trenéra Rostislava Čady rozhodl v 54. minutě Alexandr Něstěrov.

Kontinentální hokejová liga
zdroj: eu.khl.ru

Omsk je s jedenácti body z šesti zápasů v čele tabulky Východní konference spolu s mistrovskou Ufou, jež dnes prohrála 1:3 v Chabarovsku. Na výhře Amuru se podíleli asistencemi Petr Vrána a Jakub Petružálek.

V utkání Magnitogorsk - Čerepovec se poprvé v sezoně střelecky prosadili zkušení útočníci Tomáš Rolinek a Josef Straka. Spokojenější mohl být Straka, jehož Severstal na ledě Metallurgu vyhrál 5:2.