Následuje
MS 2020 Německo

Čermák bude v Brně pokračovat, do Komety se vrací Svoboda s Dujsíkem

Brno – Brněnská Kometa o svého kapitána nepřijde. Leoš Čermák prodloužil s vedením úřadujících šampionů hokejové extraligy smlouvu. Klub potvrdil také příchod Lukáše Nahodila z Pardubic a návrat dalšího útočníka Tomáše Svobody a obránce Tomáše Dujsíka z hostování.

Leoš Čermák (vlevo) a Jozef Kováčik s pohárem pro mistra extraligy
zdroj: ČTK autor: Šálek Václav

Devětatřicetiletý centr Čermák je kapitánem Komety od léta 2013. Za klub hraje již od roku 2011, kdy se vrátil domů po třech sezonách strávených v Kontinentální lize. V minulosti hrál také za Liberec, Slavii a Vítkovice. Během uplynulé mistrovské sezony odehrál Čermák včetně play-off 62 zápasů a připsal si 25 bodů za 11 gólů a 14 asistencí.

Třicetiletý Svoboda se vrací do Brna po dlouhodobém hostování v Plzni, kde působil od prosince 2015. Dres Komety poprvé oblékl v sezoně 2011/12, kdy přišel z pražské Slavie. V rámci extraligy hostoval i ve Vítkovicích. Za minulou sezonu odehrál Svoboda 61 utkání a zaznamenal 37 bodů díky 19 brankám a 18 nahrávkám.

Rovněž Dujsík strávil v Karlových Varech, které nakonec z extraligy sestoupily, celý minulý ročník. Čtyřiadvacetiletý bek sehrál včetně baráže 52 duelů s bilancí tří branek a 13 přihrávek.

Kometa se snaží udržet pohromadě většinu kádru. Z klíčových opor odešel zatím jen útočník Marek Kvapil, který se dohodl s Chabarovskem a bude opět hrát KHL.

Jedná se o dalším působení obránce Jakuba Krejčíka a útočníků Tomáše Vincoura s Martinem Eratem, který byl hlavním tahounem mužstva během úspěšné pouti za prvním titulem po 51 letech.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy