Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Grand Prix USA 2020

Čekání na Norsko končí. Hokejisté odehrají první duel

Chomutov – České hokejisty čekají první zápasy před MS. Svou přípravu začnou svěřenci Josefa Jandače na Euro Hockey Challenge dvěma duely s Norskem. Do úvodního utkání nastoupí Češi s Pavlem Francouzem v brance, v sestavě budou i tři debutanti – obránci Libor Šulák ze Znojma, David Sklenička z Plzně a útočník Pavel Musil z Mladé Boleslavi. Přímý přenos sledujte od 16:50 mimořádně na ČT2 a webu ctsport.cz.

Trenér národního týmu Josef Jandač a obránce Adam Polášek během tréninku
zdroj: ČTK autor: Šulová Kateřina

Zatímco tým kouče Josefa Jandače sehraje před šampionátem prví duely, Norové už v minulém týdnu absolvovali dva úspěšné zápasy proti Německu. Vyhráli 5:1 a 5:2. "Není to už soupeř z kategorie těch, kteří by se měli automaticky porážet. Jsou to houževnatí a silní hráči, kteří hrají švédskou ligu nebo jsou tam ti nejlepší hráči z norské ligy. Co jsme slyšeli, tak s Německem hráli dobře," řekl Jandač.

Naposledy se Češi s Norskem utkali na loňském mistrovství světa a vyhráli 7:0. Od jediné porážky z dosavadních 25 vzájemných utkání za dobu samostatné české reprezentace z MS 2010 (2:3) už desetkrát za sebou zvítězili. Norové uhráli ještě dvě remízy - na MS 1994 i o dva roky později dosáhli na výsledek 2:2.

Norové mají v týmu vedle zástupců domácí ligy jedenáct krajánků ze Švédska, z nichž deset hraje mezi elitou a jeden v druhé nejvyšší soutěži. Nechybí také obránce Daniel Sörvik z extraligového Litvínova.

Jandačův výběr po úvodním testu s Norskem bude hrát v Euro Hockey Challenge ještě na konci příštího týdne dvakrát v Německu a generálkou před šampionátem pro něj bude od 27. do 30. dubna domácí turnaj Euro Hockey Tour v Českých Budějovicích, kde bude hrát s Finskem, Švédskem a Ruskem.

Josef Jandač: "Příprava pro nás začíná, dlouho jsme nehráli. Doufám, že se rychle rozehrajeme a dostaneme se do herního vytížení. Jdeme do toho s tím, že chceme vyhrát a chceme dát prostor hráčům, kteří se teď připravovali."

Do prvního duelu s Nory nezasáhnou útočníci Roman Červenka, Robert Kousal a Jiří Sekáč, kteří se do přípravy zapojili až v neděli. Hrát nebudou ani Michal Birner, který očekává narození potomka, a jeho spoluhráči z útoku Michal Řepík a Petr Vrána. V druhém duelu se sestava promění a chytat bude Dominik Furch.

Český tým se dosud připravoval v pražské Tipsport Areně, kam se také v úterý vrátí. Jen tento týden pobývá od pondělního odpoledne do pátku v Chomutově. "Máme (v Tipsport Areně) výborné podmínky, ale změna prostředí taky není na škodu. Nějakou extra ponorku necítím," doplnil Jandač.

Předpokládaná sestava ČR: Francouz - Jeřábek, Klok, Polášek, Kolář II, Kundrátek, Šulák, M. Doudera, D. Sklenička - Radil, Horák, T. Zohorna - Kašpar, P. Holík, Říčka - Hyka, Musil, Lenc - Lev, R. Hanzl, D. Kubalík.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy