Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Olympijský magazín

Čas utahování chráničů. Na snížení platů přistoupili i ve Spartě a Zlíně

Došlo na další dva extraligové kluby. Hokejisté Sparty a Zlína se dohodli s vedením klubů na snížení platů. Sparťané budou dočasně dostávat poloviční plat, Berani včetně trenérů se od dubna vzdali 40 procent výdělků. Kvůli pandemii koronaviru nedostanou ani postupové bonusy a části dalších bonusů. Již dříve o snížení příjmů po dohodě s hráči informovaly Kometa Brno, Liberec a Vítkovice, v první lize tak učinil Přerov.

Jan Dufek
zdroj: ČTK

"Stejně jako většina klubů jsme se s hráči dohodli na dočasném snížení platů na polovinu. Kluci jsou skvělí a vzali to úplně v pohodě. Naprosto chápou, že v této situaci jsme všichni na jedné lodi," uvedla na webu Sparty generální manažerka Barbora Snopková Haberová.

"Chápeme, že se celá společnost nenachází zrovna v jednoduché situaci. Sparta se o nás během celé sezony skvěle stará a toto je ideální příležitost, jak to vrátit klubu zpět. Nemáme s tím problém, myslím, že to pro všechny byla samozřejmost," doplnil kapitán Sparty Michal Řepík, jehož tým skončil v základní části extraligy třetí a zajistil si účast v Lize mistrů.

Zlínský celek se držel doporučení svazu, aby zůstaly zachovány v plné výši platy hokejistů, kteří měsíčně vydělají do 50 tisíc korun.

"S tímto scénářem nikdo nepočítal. Jsem ale velmi rád, že po komplikacích spojených s touto situací a následných jednáních můžeme konstatovat, že současná sezona je finančně zajištěná. Velmi k tomu přispěl i fakt, že jsme se s hráči domluvili na snížení jejich odměn," řekl generální manažer Martin Hosták.

Okamžité vypovídání smluv, k němuž sáhla již řada evropských klubů, nebylo pro desátý tým základní části předčasně skončené sezony tématem.

"Většina našich hráčů jsou místní, kteří s klubem žijí celý život. Nemůžeme se k nim obrátit zády ani v těžkých časech. Prioritou pro nás bylo společně dojít k dohodě, která bude pro všechny akceptovatelná," uvedl hlavní trenér a sportovní manažer Robert Svoboda.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy