Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv D: Za oponou Velké ceny

Bývalý hokejový brankář Čechmánek byl obviněn z podvodu

Praha - Roman Čechmánek, olympijský vítěz z Nagana a trojnásobný mistr světa, byl obviněn policií z podvodu. Případ souvisí s jeho neúspěšným podnikáním, při kterém vyšplhaly dluhy pětačtyřicetiletého bývalého gólmana přibližně ke 100 milionům korun. Informoval o tom server iDNES.cz. 

Roman Čechmánek
zdroj: ČTK autor: Ožana Jaroslav

"V této kauze je obviněna jedna osoba, a to ze spáchání trestného činu podvodu. Bližší informace poskytneme po ukončení vyšetřování," řekl mluvčí zlínské policie Petr Jaroš. "Nebudu obvinění mého klienta komentovat. Nechci vytvářet žádný tlak na orgány státní moci jakýmkoliv vyjádřením," uvedl Čechmánkův obhájce Aleš Dufek.

Policie vyšetřuje legendu vsetínského hokeje na základě trestních oznámení už několik let. "Moc dobře věděl, že nám nezaplatí. Měl to tak naplánované," řekl podnikatel Petr Strnad, jehož firma se podílela na přestavbě domu ve Zlíně na minipivovar s restaurací, kterou měl investovat Čechmánek.

Čechmánek, který je v insolvenci, dlužil zmíněnému podnikateli přes půl milionu korun. "Nakonec jsem stejně jako někteří ostatní věřitelé pohledávku prodal za 20 až 30 procent. Byl jsem v minusu asi 400 tisíc korun," pokračoval Strnad. Policie vyšetřuje, jestli si rodák z Gottwaldova práce neobjednal, ačkoliv už věděl, že nebude mít z čeho zaplatit. "Musí mu to ještě dokázat, zatím není nic jisté. Bude to trvat ještě dlouho," dodal Strnad.

Úspěšný brankář, který chytal i v NHL a během hokejové kariéry vydělal desítky milionů korun, se dostal kvůli podnikání brzy do problémů. Z minipivovaru a restaurace ve Zlíně chtěl vytvořit rodinnou značku, zavřel jej však zhruba za rok. Dlužil firmám, které pro něj stavěly, insolvenční návrh přišel už na podzim roku 2013. Loni vyhlásil soud konkurz i na jeho firmu Pivovar Čechmánek v Holešově.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy