ČEZ Extraliga 2023/2024

Buffalo chytilo po olympijské přestávce dech, LA otočilo zápas s Coloradem

New York - Dva dny, dva zápasy, dvě vítězství. Hokejisté Buffala úspěšně vykročili po olympijské přestávce do zbytku základní části NHL. Nejhorší tým ligy po úterní výhře 3:2 nad Carolinou získal ve středu i skalp lídra Atlantické divize, když porazil Boston 5:4 v prodloužení.

Buffalo - Boston
zdroj: ČTK/AP

Buffalo - Boston 5:4 v prodloužení

Sabres vedli v polovině utkání 3:1, Bruins se ale povedlo třemi góly skóre otočit. Až 53 sekund před koncem třetí třetiny srovnal Matt Moulson a o vítězství domácích pak rozhodl hned po 22 sekundách nastaveného času Matt D'Agostini.

Rozhodujícímu gólu předcházelo zaváhání slovenského obránce Zdena Cháry, který se ledabyle vracel pro puk. D'Agostini ho přebruslil a brankáře Chada Johnsona překonal blafákem do bekhendu. "Myslím, že Chára vůbec netušil, že jsem za ním. Myslel si, že má spoustu času dojet si pro puk. Slyšel jsem, jak na něj volali ze soupeřovy střídačky, ale to už bylo pozdě," popsal D'Agostini.

Nejproduktivnější český hráč v soutěži David Krejčí byl na ledě u tří inkasovaných gólů a zároveň u dvou využitých přesilovek, bodově se ale neprosadil. Stejně jako žádný z jeho krajanů v dalších třech středečních duelech.

Montreal - Detroit 1:2 v prodloužení

Z výhry v prodloužení se vedle Buffala radovali také hokejisté Detroitu, kteří zdolali Montreal na jeho ledě 2:1. Domácí Canadiens mohli být rádi za bod, když na 1:1 vyrovnali až při power play 29 sekund před koncem základní hrací doby.

O výhře Detroitu, jemuž ze střídačky šéfuje kouč olympijských vítězů z turnaje v Soči Mike Babcock, rozhodl v 65. minutě Gustav Nyquist, reprezentant Švédska, které ve finále podlehlo Kanadě 0:3.

Vancouver - St. Louis 1:0

Sérii sedmi porážek ukončil Vancouver po nejtěsnější výhře nad St. Louis 1:0. Jediný gól zápasu vstřelil v 52. minutě Jannik Hansen, brankář Eddie Lack zneškodnil všech 20 střel soupeře a potřetí v sezoně vychytal čisté konto.

Colorado - Los Angeles 4:6

Nejvíce gólů viděli fanoušci v Denveru, kde Colorado podlehlo Los Angeles 4:6, přestože domácí ve 36. minutě vedli 4:2. Hosté však ještě do druhé přestávky vyrovnali, v úvodu třetí třetiny pak dokonal obrat v přesilové hře svou druhou trefou v zápase Anže Kopitar. Skóre uzavřel střelou do prázdné branky při power play Avalanche Justin Williams.

"Ty dva slepené góly na konci druhé třetiny nás nakoply a ve třetí třetině jsme tuhle psychickou převahu dokázali využít," radoval se Kopitar. "Samozřejmě nám také pomohlo, že jsme krátce po přestávce dostali výhodu přesilové hry," dodal slovinský reprezentant.

Výsledky NHL

Buffalo - Boston 5:4 v prodl. (1:1, 2:2, 1:1 - 1:0)

Branky: 4. Girgensons, 27. Myers, 30. Flynn, 60. Moulson, 61. D'Agostini - 11. Kelly, 32. Chára, 38. Marchand, 50. Lucic. Střely na branku: 26:33. Diváci: 19 070.

Montreal - Detroit 1:2 v prodl. (0:1, 0:0, 1:0 - 0:1)

Branky: 60. Gionta - 15. Bertuzzi, 65. Nyquist. Střely na branku: 20:30. Diváci: 21 273.

Colorado - Los Angeles 4:6 (2:1, 2:3, 0:2)

Branky: 12. O'Reilly, 17. Parenteau, 29. McGinn, 36. Benoit - 37. a 44. Kopitar, 6. Regehr, 21. Stoll, 39. Carter, 60. Justin Williams. Střely na branku: 29:28. Diváci: 16 754.

Vancouver - St. Louis 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Branka: 52. Hansen. Střely na branku: 35:20. Diváci: 18 910.