Paralympijský magazín

Budějovičtí smazali v Litvínově třígólovou ztrátu, přesto prohráli

Litvínov - Hráči Litvínova porazili ve 37. kole hokejové extraligy České Budějovice 4:3 a připsali si třetí výhru nad Jihočechy v sezoně. První třetinu na stadionu Ivana Hlinky ovládli domácí a po gólech Černého a Švarného vedli 2:0, navíc hned zkraje prostředního dějství zvýšil na tříbrankový rozdíl Viktor Hübl. Hosté ale dokázali smazat náskok Severočechů dvěma brankami Kuchejdy před druhou přestávkou rychlou brankou Gulaše ze 42. minuty. Sedm minut před koncem ale zápas ve prospěch Litvínova rozhodl obránce Marek Černošek. REPORTÁŽ z utkání a ohlasy

Hráči Mladé Boleslavi nedokázali potvrdit v domácím prostředí nedělní výhru z Plzně a prohráli s Vítkovicemi vysoko 2:7. Jejich odstup od předposledního Kladna se tak zvýšil na sedm bodů. Vítkovice, které se čtyřikrát prosadily ve třetí třetině, si udržely vedení v tabulce o bod před Třincem. REPORTÁŽ z utkání a ohlasy

Vydařená závěrečná třetina podložená přesnější koncovkou zajistila Plzni vydřené vítězství 3:2 na ledě Komety Brno. Západočeši tak vyhráli i čtvrtý zápas v Rondu po návratu Brna do extraligy, domácí čekají už osm zápasů na tříbodový zisk. Na výhře Indiánů měl zásluhu střelec dvou branek Radek Duda a hlavně Martin Straka, který si k jednomu gólu připsal i dvě asistence. REPORTÁŽ z utkání a ohlasy

BK Mladá Boleslav - HC Vítkovice Steel

Hokejisté Třince nezaváhali a porazili pražskou Slavii 5:3. Oceláři ale začali doma ležérně a soupeř toho využil tečovanou střelou Žižky. Pak sice Květoň s Adamským obrátili skóre na stranu domácích, ale Pospíšil těsně před sirénou po sólu vyrovnal. Druhá třetina patřila Třinci, který si vybudoval dvoubrankový náskok zásluhou Růžičky s Bonkem. Utkání ale ještě ve 49. minutě zdramatizoval Tomica a Oceláři trnuli o výsledek. Z tlaku soupeře je však vysvobodil rychlý protiútok Bonka se Zagrapanem, který pojistil Slezanům tři body. REPORTÁŽ z utkání a ohlasy

Hokejisté Kladna porazili Pardubice 4:3 po samostatných nájezdech a poprvé v sezoně tak v zápase s úřadujícím mistrem bodovali. Utkání rozhodl už v první sérii francouzský útočník Sacha Treille. Východočeši prohráli i sedmé nájezdy v sezoně, ještě v nich ani jednou neuspěli. REPORTÁŽ z utkání a ohlasy

Liberec porazil Spartu těsně 3:2 a prodloužil tak sérii domácích úspěchů proti Pražanům na osm. Ztráta Sparty bojující o postup do předkola play-off se tak zvýšil na dvanáct bodů na desáté místo. V sestavě domácích Bílých Tygrů byl již navrátilec Bartovič, k němuž domácí trenéři přidali do útočné formace Podkonického s Víškem. Naproti tomu Sparta nastoupila kvůli viróze, jež tým postihla po návratu ze Spenglerova poháru, pod Ještědem ve značně prořídlé sestavě. REPORTÁŽ z utkání a ohlasy

Hráči Zlína porazili ve dramatickém zápase Karlovy Vary 5:4 po samostatných nájezdech, když rozhodující penaltu proměnil Petr Leška. Domácí po první třetině prohrávali o dvě branky, ale výsledek dokázali otočit a nakonec o vítězství v základní hrací době přišli až v 52. minutě po gólu Dobroně. Třemi asistencemi se na výhře Beranů podílel Tomáš Linhart. REPORTÁŽ z utkání a ohlasy