Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
TCL Gól týdne

Budějovice zajíždí do Plzně, budou bodovat i posedmé?

Praha - Hokejisté Plzně přivítají ve středeční dohrávce 23. extraligového kola České Budějovice. Zatímco v tabulce první Indiáni budou usilovat o odčinění posledního domácího nezdaru s Kometou Brno, která na ně dotírá z druhé příčky, Jihočeši by rádi prodloužili svoji úspěšnou šňůru z posledních kol. Bodovali už šestkrát za sebou.

Utkání Plzeň - České Budějovice
zdroj: ČTK autor: Petr Eret

"Naposledy doma s Kometou jsme sice prohráli, ale nehráli jsme špatně. Na zápas s Českými Budějovicemi chceme být hodně dobře připravení. Jihočechům se daří, kromě prvního zápasu s Litvínovem bodovali ve všech dalších zápasech od posílení týmu hráči z NHL v čele s Prospalem, kteří představují opravdu velkou sílu," řekl asistent trenéra Michal Straka. "Určitě je to teď jiný tým od té doby, co jsme tam naposledy hráli," připomněl Straka výhru 4:1 ze 7. října.

"I ta jejich bodová šňůra svědčí o tom, že se zlepšili, jsou v pohodě a daří se jim. Budeme si chtít dát pozor na ten jejich zámořský útok, ale zároveň budeme chtít být zase aktivní jako v dalších zápasech," nastínil Straka. Se zlomeným zápěstím je mimo hru Slovák, angína vyřadila i Jiřího Hanzlíka. Do hry by se měl naopak vrátit Marušák.

Českobudějovičtí s příchodem posil ze zámoří hodně ožili a z posledních šesti utkání vydolovali celkem 13 bodů, čtyřikrát přitom vyhráli. Během této série dokázali uspět v prodloužení i na Kladně a s bodovými ambicemi proto půjdou do boje rovněž na západě Čech.

"Všichni samozřejmě víme, že Plzeň je na prvním místě tabulky a asi to nebude náhoda. Mají velkou ofenzivní sílu a pro nás tak bude úkol ji co nejvíce eliminovat dobrou hrou v defenzivě. Výkon celého týmu nyní navíc korunuje brankář Rask, který se schopen chytit prakticky všechno," zhodnotil přednosti nejbližšího soka kouč Peter Draisaitl. "Uspět a tedy v utkání bodovat je pro nás velkou výzvou," dodal Draisaitl. Mimo hru jsou stále první dva gólmani Kovář se Sáblíkem, na marodce však zůstávají také Mikuš, Švihálek, Soudek a Frühauf.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy