Dohráno MOL Cup

Budějovice už mají sto bodů, Kladno i Jihlava na lídra ztratily

Praha – Konto hokejistů Českých Budějovic nabobtnalo po 47. kole první ligy na 100 bodů. Pomohlo jim k tomu vítězství nad Přerovem 3:1, díky němuž se zároveň přiblížili vítězství v základní části, které by jim po celé play-off zaručilo na začátku série výhodu domácího prostředí. V čele soutěže má Motor už šestibodový náskok, navíc jeden zápas k dobru. Jejich pronásledovatelé z Jihlavy a Kladna ztratili po bodu, když o výhře rozhodli až po vypršení základní hrací doby.

Radující se hokejisté českobudějovického Motoru
zdroj: hcmotor.cz autor: Pavel Kacerovský

Nejvíc se na úspěch nadřela Jihlava. V magnetu kola, horáckém derby, v Třebíči ještě ve 49. minutě prohrávala 0:2. A 2780 diváků, nejvyšší návštěva dnešního programu, se těšilo na skalp odvěkého rivala.

Jenže ten záhy snížil a ve dvojnásobné početní výhodě (Třebíč tak vstřelila oba své góly) čtyři minuty před koncem vyrovnal. Dukla dokonala obrat skóre v dlouhých nájezdech, které až v šesté sérii rozhodl Adam Zeman.

V Kadani padly v úvodní třetině zápasu s Kladnem čtyři góly, jenže na další museli fanoušci čekat až do prodloužení. Rytíři nevyužili ani 112 vteřin trvající dvojnásobnou přesilovku. V přidaném čase pak dostal po rovných dvou minutách kapitán hostů Jiří Burger přihrávku před branku a střelou k tyči jim vystřelil bod navíc.

Plný zisk si tak z vedoucí trojice připsaly jen České Budějovice. Ty sice v Přerově prohrávaly, ale dvěma zásahy v poslední části vyrovnaný duel zlomily. Jihočeši tak svého soupeře porazili i počtvrté v sezoně, z toho potřetí o dvě branky. Pojistku jim získal deset minut před koncem šťastnou tečovanou střelou mistr světa z roku 2010 Filip Novák.

Výsledky 47. kola první hokejové ligy:

Most - Slavia Praha 4:2 (0:0, 1:1, 3:1)

Branky: 41. a 48. Martynek, 40. Havlíček, 60. K. Černý - 22. Schleiss, 46. M. Kadlec. Rozhodčí: Wagner - Bosák, Kajínek. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. Diváci: 273.

Ústí nad Labem - Benátky nad Jizerou 0:1 v prodl. (0:0, 0:0, 0:0 - 0:1)

Branka: 61. Pospíšil. Rozhodčí: Zubzanda - Belko, Ševic. Vyloučení: 4:5. Bez využití. Diváci: 648.

Frýdek-Místek - Havířov 5:4 (2:1, 1:2, 2:1)

Branky: 40. a 45. Cienciala, 2. O. Kovařčík, 14. Marek Růžička, 49. Chmielewski - 19. Štumpf, 25. M. Kalus z trestného střílení, 34. M. Hlinka, 48. Chroboček. Rozhodčí: Dědek - Novák, Ganger. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. Diváci: 2456.

Třebíč - Jihlava 2:3 po sam. nájezdech (1:0, 1:0, 0:2 - 0:0)

Branky: 10. Dolníček, 37. J. Zdráhal - 49. Danišovský, 57. J. Říha, rozhodující sam. nájezd A. Zeman. Rozhodčí: Sýkora, Valenta - Krátký, Šmika. Vyloučení: 13:12. Využití: 2:1. Diváci: 2780.

Prostějov - Litoměřice 4:3 (1:1, 2:0, 1:2)

Branky: 2. Matuš, 21. Fiala, 23. Rudovský, 46. Žálčík - 20. J. Veselý, 47. Kalla, 52. Stoklasa. Rozhodčí: Fiala, Kika - Barteček, Konvička. Vyloučení: 3:4, navíc Pavlas (Litoměřice) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 916.

Přerov - Motor České Budějovice 1:3 (1:1, 0:0, 0:2)

Branky: 4. Milan Procházka - 9. Škoda, 42. Vráblík, 50. F. Novák. Rozhodčí: Kašík - Kis, Špringl. Vyloučení: 5:4. Bez využití. Diváci: 2023.

Kadaň - Kladno 2:3 v prodl. (2:2, 0:0, 0:0 - 0:1)

Branky: 9. D. Kaše, 14. Kůs - 3. Zikmund, 15. D. Tůma, 62. Burger. Rozhodčí: Luczków - Toman, Coubal. Vyloučení: 3:3. Bez využití. Diváci: 450.